Ezt a felvételt június 10-én, pénteken készítette a TERRA műhold MODIS-rendszere. A kép felbontását jelentősen csökkentettük annak érdekében, hogy a Baltikumtól Olaszországig húzódó légörvényt teljes egészében be tudjuk mutatni.
Olaszország déli részét, a Tarantói-öblöt és térségét, illetve az olasz csizma „sarkát” mutatja e heti műholdfelvételünk. A valódi színes képet április 28-án, csütörtökön rögzítette a Terra műhold MODIS-rendszere.
Két műhold segítségével első alkalommal sikerült egyszerre megfigyelni a Föld északi és déli pólusa felett jelentkező sarki fényt. Az észlelések alapján, a korábbi feltételezéssel ellentétben sok eltérés van a két pólusnál jelentkező tünemény között.
A sivatagból felkapott sárga homok utazik a szelek szárnyán az AQUA műhold alábbi valódi színes MODIS-felvételén. A március 31-én készült felvételen jól látszik a Nílus deltája és a Szuezi-csatorna is.
Ezt a felvételt május 1-jén, vasárnap készítette a TERRA műhold MODIS-rendszere. A Dunántúl mellett a Keleti-Alpok és Horvátország nagy része az adriai part egy részével látható rajta.
Tunézia tengerpartja kedvelt turistacélpont. Az ország északi felét, partjait, hegyeit és sivatagainak egy részét mutatjuk be az AQUA műhold fedélzetén április 20-án szerdán délben rögzített valódi színes MODIS felvételen.
Az április 11-ével kezdődő hét időjárását szokatlan hideg jellemezte a Földközi-tenger középső vidékén. A jelenségek egy cikloncsoporthoz kapcsolódtak, amelynek legszebben kifejlett elemét mutatjuk be az AQUA műhold fedélzetén 11-én hétfőn, déltájban rögzített MODIS felvételen.
Az egyik nagy űrportál egy nagyon beszédes képet közölt a napokban. Az ISS utasai már sóváran várják, hogy végre újra űrrepülőgép látogassa meg az űrállomást. A készülődés immár kézzelfogható.