Mérföldkőhöz érkezett a NASA következő nagy űrtávcsövének építse, a főtükröt és a segédtükröket tartalmazó optikai egységet összeépítették a hardver többi részével.
A NASA Marshoz indítandó két kis űrszondáját a Blue Origin New Glenn rakétájának őszi bemutatkozó repülésén kellett volna felbocsátani, de ez nem jött össze. Most várni kell.
November 20-án Jamakava Hirosi, a japán JAXA és Josef Aschbacher, az európai ESA vezetője aláírásukkal szentesítették a két űrügynökség közötti űrkutatási szerződést.
Sorozatunkban az európai űrtevékenység olyan híreivel jelentkezünk, melyek önálló cikkhez rövidek, ám mégsem érdektelenek. Zárásként a Naprendszerrel kapcsolatos, valamint intézményi híreket olvashatnak.
Havi összefoglalónk az ázsiai és csendes-óceáni térség országai űrtevékenységének önálló cikkekhez rövid, ám talán mégis érdekes híreit tartalmazza. Ez alkalommal egy hosszabb indiai beszámolót olvashatnak.
Havi összefoglalónk az ázsiai és csendes-óceáni térség országai űrtevékenységének önálló cikkekhez rövid, ám talán mégis érdekes híreit tartalmazza. Befejezésül néhány „kis színes” Kínából.
Lassan fogy a NASA legrégebb óta működő űrszondája, a Voyager–2 ereje. Az energiával való takarékoskodás érdekében kikapcsolták a szonda egyik műszerét.
A NASA-nak a Jupiter Europa nevű holdjához indított űrszondája a SpaceX Falcon Heavy rakétájával emelkedett a magasba Floridából. Öt és fél év múlva ér célba.
A BepiColombo űrszonda szeptember 4-én negyedszer, és minden korábbinál közelebb repült el a Merkúr mellett – kitűnő képek készültek a bolygó déli poláris vidékéről.