Az európai Copernicus program nagy felbontású földmegfigyelő műholdjainak első utánpótlása, a Sentinel-2C a Vega rakéta búcsúrepülése során állt pályára.
Többségben vannak a „zavarosban halászók”, de a radarműholdak elől nem bújhatnak el. Meglepő eredmények a Sentinel-1 adatok és a gépi tanulási módszerek házasságából.
Az óceáni–légköri éghajlati jelenség a Csendes-óceán középső és keleti trópusi részén a szokásosnál melegebb tengerfelszíni hőmérsékletet és magasabb tengerszintet okoz.
Sentinel-1 radarműholdas mérések alapján Magyarországon elsőként, de a világon is az elsők között térképezték fel a törökországi földrengés okozta elmozdulásokat, a felszín deformációját.
Feladták, nem tudják helyreállítani a Copernicus földmegfigyelési program egyik radaros műholdjának a működését. A pótlásra talán kevesebb mint 1 évig kell várni.
Évtizedes süllyedő trend, szezonális hullámzással – így változik a felszín Sentinel-1 műholdradar-interferometriás mérések alapján Sopron és Balf között félúton.
Friss kutatási eredmények szerint műholdas távérzékelési eszközökkel lehetséges a haszonnövények tápanyagtartalmának meghatározása, új perspektívát nyitva a mezőgazdaságban.
Az Atlasz-hegységben szeptember 8-án kipattant földrengés utáni felszínváltozást Sentinel-1 műholdas radarmérések alapján, interefométeres eljárással térképezték fel.
Műholdfelvételek segítik felmérni Texasban és a szomszédos államokban a gyapottermelésben károkat okozó rovar elterjedését, illetve szerencsére visszaszorulását.