Bár a trópusi esőerdőket joggal tartják a „Föld tüdejének”, a légkörben található oxigén felét előállító fitoplanktonra legalább ennyire illik ez a megjelölés.
Pillanatonként több tucatszor lecsap, valahol a Földön, de alkalmanként még 30 mikroszekundumig se tart, ezért nehéz részletesen vizsgálni. A műholdak segítenek.
A szigetország az utóbbi időben leggyakrabban az Electron rakéták startjai okán szerepelt portálunkon, magáról a szigetországról nem sokszor adtunk hírt. Most igyekszünk pótolni a hiányt.
Műholdfelvételek segítik felmérni Texasban és a szomszédos államokban a gyapottermelésben károkat okozó rovar elterjedését, illetve szerencsére visszaszorulását.
Bár a NASA Suomi NPP műholdja nem Finnországról (finnül Suomi) kapta a nevét, korábban viszont látványos felvételeket készített az éjszakai Skandináv-félszigetről.
A fél évszázados múltra visszatekintő Landsat műholdcsalád szeptemberben pályára állított legújabb tagja elkészítette első felvételeit a Föld két, egymástól távoli vidékéről.
A majd fél évszázados (!) múltra visszatekintő, rendkívül sikeres amerikai földmegfigyelő sorozat legújabb műholdja egy Atlas-5 rakétával indult Kaliforniából.