A születésnap okán a hazai CubeSat-építő cégnél jártunk és Horváth Gyulával, Széll Alexandrával és Milánkovich Dorottyával beszélgettünk. Erősségek, specialitások, tanulságok és tervek a következő évtizedre.
Bernard Zufferey, az Európai Űrügynökség (ESA) PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú negyedik, befejező részében már valóban a jövőről beszélgetünk.
Bernard Zufferey, az Európai Űrügynökség (ESA) PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú második részében az elmúlt két évtized változásairól beszélgetünk.
Kovács Kálmán, a MŰT korábbi elnöke a nekünk adott interjú második részében a hazai űrszakma előtt álló feladatokról, kihívásokról, az ESA-csatlakozással összefüggő reményekről, ígéretekről beszél.
A tengeri hajók követésére készült, a múlt héten pályára állított VesselSat-1 műhold egyik fontos berendezése, egy digitális modulátor Magyarországon, a BHE Bonn Hungary Elektronikai Kft-nél készült. És ez még csak a kezdet.
A születésnap okán a hazai CubeSat-építő cégnél jártunk és Horváth Gyulával, Széll Alexandrával és Milánkovich Dorottyával beszélgettünk – először a kezdetekről és az eddig elért eredményekről.
Bernard Zufferey, az ESA PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú harmadik részében ESA-csatlakozásunkról beszélgetünk, de a politikát sem tudtuk kikerülni.
Hazánk ESA-csatlakozása kapcsán nyilatkozott portáluknak Kovács Kálmán, a MŰT korábbi elnöke. Az interjú első részében a nemzetközi környezetről és a múlt eredményeiről, illetve csalódásairól beszél.
Az interjú befejező részében Farkas Bertalan, aki a szervezésben és az űrutazók kiválasztásában is szerepet vállalt, az SXC és az AXE Apollo űrugrási lehetőségért zajló versenyéről beszél.
Az SXC (Space Expedition Corporation) és az AXE márka 2013. januárban meghirdette közös versenyét, melynek során 22 „átlagembernek” biztosítanak helyet az SXC XCOR Lynx rakéta-meghajtású repülőgépén űrugrások végrehajtására, a súlytalanság megtapasztalására és a Föld kb. 103 km-es magasságból történő megtekintésére.
1966-ban kezdődtek meg a gyakorlati felkészülések a Hold elérésére. Az Apollo programban az amerikaiak – igaz, emberek nélkül, de – már kipróbálták a legfontosabb űreszközöket, és az Apollo-1 startját 1967. február 21-ére tűzték ki.
A napokban hazánkban tartózkodik Jeffrey A. Hoffman amerikai űrhajós. Programja részeként csütörtök este egy kötetlen kerekasztal-beszélgetésre ült le néhány magyar űrkutatóval. Ide az ŰRVILÁG főszerkesztője is hivatalos volt.