A szeptember végén indított kínai geoszinkron műhold kezdetben átmeneti pályán ragadt, de a jelek szerint mégis meg tudták kezdeni magasságának megemelését.
A júniusban indított kínai műsorszóró műhold végül elérte a geostacionárius pályát, bár ennek ára a hasznos működési élettartamának jelentős csökkenése lehet.
A hányatott sorsú Akacuki szondának 5 év elteltével valóban sikerült pályára állni a Vénusznál, és elküldte első képeit is felhőtakaró borította bolygóról.
Az EU és az ESA nem is köszönthetné stílszerűbben az általános relativitáselmélet 100. születésnapját, mint azzal, hogy két „félresikerült” műholddal ellenőrzi az elméletet.
Két Galileo navigációs műhold 2014-ben nem megfelelő pályára került, de segítségükkel most a korábbinál pontosabban kimérték a gravitációs vöröseltolódást.
Nemrég adtunk hírt róla, hogy a Mars Express szonda radarjával felszín alatti vízre utaló jeleket találtak a Marson. Milyen izgalmakkal kezdődött a történet 2004-ben?
A NASA 36 éves ISEE-3 (későbbi nevén ICE) űrszondájával megkísérelhetik a majdnem lehetetlent, a programjának 1997-es zárását követő újrahasznosítást – magánkezdeményezésre.