Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

A hét képe Cikkek: 1 - 20

A Gregory-tó

A Gregory-tóA tórendszer jelentős része gyakran kiszárad, de 2024 szokatlanul csapadékos év volt a térségben, ezért jóval nagyobb területet borít víz, mint a korábbi években.

Új régészeti lelőhelyek

Új régészeti lelőhelyekAz Afrika keleti partja közelében fekvő szigetcsoport hosszú és viharos történelmének részleteire űrfelvételekkel sikerült fényt deríteni.

Leszakadó gleccser

Leszakadó gleccserA gleccseromlás maga alá temetett egy falut Svájcban, a pusztítás a műholdak felvételein is követhető.

Kaliforniai szigetek

Kaliforniai szigetekKülönleges és változatos élővilága miatt a szigetcsoportot Észak-Amerika Galápagosának is nevezik.

Szardínia

SzardíniaA Földközi-tenger második legnagyobb szigetének nemcsak a földtörténeti múltja érdekes, hanem azok a titokzatos kőépítmények is, amelyek egy bronzkori civilizáció nyomait őrzik.

Előrenyomuló homokdűne

Előrenyomuló homokdűneFranciaország délnyugati tengerpartján, Bordeaux közelében különleges természeti képződményt található: Európa legnagyobb homokdűnéje.

Algavirágzás a Brit-szigetek körül

Algavirágzás a Brit-szigetek körülAz Atlanti-óceán északi részén tavasszal gyakori jelenség az algavirágzás, ezúttal a Brit-szigetek körül sikerült megörökíteni.

Sokasodó tavak

Sokasodó tavakA Tibeti-fennsík északi részén a világ nagyobb részével ellentétes tendencia figyelhető meg: a tavak száma és nagysága rohamosan nő.

Az Etna újabb kitörése

Az Etna újabb kitöréseA világ egyik legaktívabb tűzhányója, a Szicílián 3000 méter fölötti magasságba emelkedő Etna legutóbb idén februárban tört ki.

Bozóttüzek Tasmanián

Bozóttüzek TasmaniánA természeti katasztrófa arra is alkalmat ad, hogy rápillantsunk a világ 26. legnagyobb szigetére, amelyik portálunkon eddig csak nagyon érintőlegesen szerepelt.

Kalderából lett fennsík

Kalderából lett fennsíkA kialudt vulkán feltöltődött kalderája ma kisebb fennsíkként emelkedik az őt körülvevő hatalmas fennsík fölé.

Pusztító erdőtüzek Kanadában

Pusztító erdőtüzek KanadábanA súlyos kanadai erdőtüzek füstje hatalmas területre terjedt szét, a jelenség még a Holdról, sőt a Holdon jóval túlról is látszik.

Szaharai vulkán

Szaharai vulkánA Föld legnagyobb forró sivataga középső részén hatalmas pajzsvulkán emelkedik a magasba.

Tavaszi áradás

Tavaszi áradásKazahsztán északi részén a gyors hóolvadás miatt áprilisban súlyos árvizek alakultak ki.

Porfüggöny a Tárim-medencében

Porfüggöny a Tárim-medencébenA Tien-san és a Kunlun hegyvonulatai által körülölelt óriási homoksivatagra a levegőben lebegő por főként kora tavasszal jellemző.

Indiában is úsznak

Indiában is úsznakA napelemtáblák. Bár telepítésükre a sivatagok a legalkalmasabbak, a nagyobb vízfelszíneken is elhelyezhetők az energiatermelő egységek.

Guatemala hegyei közt

Guatemala hegyei köztKözép-Amerika legmélyebb és Guatemala második legnagyobb tava ősi vulkánkitörések nyomán létrejött kalderában alakult ki.

Fehér örvények

Fehér örvényekGrönland legnagyobb részét egész évben jégtakaró borítja, de a téli hónapokban a jég kiterjedése nagyobb, mint maga a sziget.

Sólepárlás Dél-Európában

Sólepárlás Dél-EurópábanA Rhône deltája nemcsak természetvédelmi terület, hanem jelentős sólepárló telepeknek is helyt ad.

Az éjszakai Kairó

Az éjszakai KairóA világ nagyvárosairól a Nemzetközi Űrállomásról készített éjszakai képek sorában ezúttal Kairót mutatjuk be.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54
Összesen 1074 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024