A BHE Bonn Hungary Elektronikai Kft. átfogó kutatás-fejlesztési tevékenységet végzett az elmúlt években annak érdekében, hogy egy modern mélyűri mikrohullámú kommunikációs egységet fejlesszen ki.
Az űrkutatással, űrtevékenységgel kapcsolatos hazai vonatkozású eredményekről vár színvonalas ismeretterjesztő írásokat a jövőre megjelenő 2023-as Űrtan Évkönyvbe a MANT.
November 27-én (hétfőn) Budapestre látogat az Európai Űrügynökség tudományos ügyekért felelős igazgatója, Carole Mundell professzor és stábjának több tagja.
Idén ősszel is folytatódik a MANT és a BME előadás-sorozata. Most egy októberi és egy novemberi alkalmat ajánlunk. A témák: kisműholdas sikerek és űrbeli sugárdózismérés.
Együttműködés az űrszektorban – ez lesz a mottója a BME és a MANT szervezésében 8. alkalommal megrendezendő budapesti nemzetközi űrkutatási konferenciának áprilisban.
A BHE számos új technológiai folyamat kidolgozását végezte el a kutatás-fejlesztési projekt keretein belül annak érdekében, hogy a legmodernebb és műszaki szempontból legjobb megoldásokat tudja előállítani.
A C3S egyik legújabb fejlesztésű terméke a műholdra szerelve, a saját pozíciója és azonosítója továbbításával segít azonosítani és követni az űreszközt közvetlenül az üzembe helyezés után.
Az ESA új, csak magyar intézmények számára pályázható általános felhívást hirdet meg Magyarország számára. Mindezek bemutatására 2023. október 20-án Ipari Napot szervez Budapesten.