Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Hazai kutatóhelyek és űripar Cikkek: 381 - 400

Pille az ISS-re: 15 éve

Pille az ISS-re: 15 éve15 évvel ezelőtt indult útjára az első magyar műszer a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére.

Plazmaszférakutató hálózat

Plazmaszférakutató hálózatA plazmaszféra műholdakról hatékonyan vizsgálható. A teljes képhez műholdak ezreire lenne szükség. Ezeket hatékonyan pótolja egy egyszerű és (a műholdakhoz képest) olcsó világhálózat – magyar vezetéssel.

H-SPACE 2016

H-SPACE 2016Egy sorozat folytatása: február 25-26-án a második nemzetközi konferenciát tartották Budapesten az űrkutatás tudományos, technikai és oktatási vonatkozásairól.

Bencze Pál (1929–2016)

Bencze Pál (1929–2016)Elhunyt Bencze Pál professzor, az első magyar űrkutatók egyike.

Űrrobotikai workshop a Gateway to Space kiállításon

Űrrobotikai workshop a Gateway to Space kiállításonMilyen az emberközpontú robotika és hogyan mérte az űrbeli sugárzást Farkas Bertalan és Charles Simonyi?

Kockák az űrben – merre és hogyan tovább?

Kockák az űrben – merre és hogyan tovább?A világűrbe kerülő berendezések, és azokhoz csatlakozó földi egységek fejlesztése, gyártása egyre több, jól képzett mérnököt igényel.

„Annak idején hiányzott a politikai akarat”

„Annak idején hiányzott a politikai akarat”Bernard Zufferey, az ESA PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú harmadik részében ESA-csatlakozásunkról beszélgetünk, de a politikát sem tudtuk kikerülni.

„Azt tudtam, hogy volt egy űrhajósotok”

„Azt tudtam, hogy volt egy űrhajósotok”Bernard Zufferey, az Európai Űrügynökség (ESA) PECS Irodájának vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az első részben a múltról beszélgetünk.

Cikkek az Űrtan Évkönyv 2015 kötetbe

Cikkek az Űrtan Évkönyv 2015 kötetbeAz űrkutatással kapcsolatos hazai vonatkozású eredményekről vár színvonalas szakmai-ismeretterjesztő írásokat a jövőre megjelenő 2015-ös Űrtan Évkönyvbe a MANT.

H-SPACE 2016 konferencia

H-SPACE 2016 konferenciaA 2016. február végén Budapesten rendezendő konferenciára javasolt előadások kivonatát december 20-áig lehet beküldeni.

Táguló határok – könyvbemutató

Táguló határok – könyvbemutatóTáguló határok – Elek László beszélgetései a 70-es, 80-as évek magyar űrkutatóival. A MANT kiadásában megjelent új kötetet pénteken mutatták be a Millenárison.

Magyar dozimetriai eredmények az ENSZ-ben

Magyar dozimetriai eredmények az ENSZ-benA legutóbbi ENSZ ülésszakon a magyar dozimetriai eredmények közül a magaslégköri ballonokon és rakétán az elmúlt években végzett mérések eredményeit mutatta be az MTA EK munkatársa.

Rangos elismerés a Philae csapatának

Rangos elismerés a Philae csapatánakA Nemzetközi Asztronautikai Akadémia (IAA) díját a Rosetta üstökösszonda leszállóegységén dolgozó nemzetközi csapatnak, köztük magyar kutatóknak és mérnököknek ítélték.

Nemzetközi űrkutatási konferenciák a Műegyetemen

Nemzetközi űrkutatási konferenciák a MűegyetemenH-SPACE 2016 és E-SGW 2016: két nemzetközi űrkutatási rendezvény helyszíne lesz 2016 februárjában Budapest.

Az első Sentinel-2A űrfelvételek Magyarországról

Az első Sentinel-2A űrfelvételek MagyarországrólAz elmúlt év utolsó napjaiban az európai Sentinel-2A műhold immár nyilvános adatbázisában megjelentek az első Magyarország területéről készült felvételek.

„Gyorsan meg fogjátok találni a helyeteket az ESA-ban”

„Gyorsan meg fogjátok találni a helyeteket az ESA-ban”Bernard Zufferey, az Európai Űrügynökség (ESA) PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú negyedik, befejező részében már valóban a jövőről beszélgetünk.

„Részvételetek a nagy horderejű küldetésben megalapozta a tekintélyeteket”

„Részvételetek a nagy horderejű küldetésben megalapozta a tekintélyeteket”Bernard Zufferey, az Európai Űrügynökség (ESA) PECS Irodájának leköszönő vezetője hosszabb interjút adott portálunknak. Az interjú második részében az elmúlt két évtized változásairól beszélgetünk.

Megjelent az ESA Bulletin 163. száma

Megjelent az ESA Bulletin 163. számaA 40 éve tartó sorozat legfrissebb, 2015. III. negyedévi számát adta ki az ESA. Az egyik cikkben a magyar közreműködésről is szó esik – bár a csatlakozásunkról még nem.

Díj kvantumkommunikációs kutatásokért

Díj kvantumkommunikációs kutatásokértAz Űrvilág felelős kiadója és szerkesztője tudományos munkájáért kapta a „VEAB kiemelkedő ifjú kutatója” elismerést.

Film a magyar űrkutatásról

Film a magyar űrkutatásrólPárizsban Magyarország Nagykövetségén köszöntötték az ESA munkatársai, a tagországok küldöttei és a hazai meghívottak ESA-csatlakozásunkat.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Összesen 844 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024