A Copernicus földmegfigyelési program hasznosításait felsorakoztató, nemrég megjelent ESA-kötetbe bekerült egyik hazai példát mutatják be a BFKH FTFF szakemberei.
Egy seregnyi, a Rubik-kockától a hűtőszekrényig terjedő méterű kisebb műholdat állítottak pályára Falcon-9 rakétával, köztük a többszörös magyar vonatkozású európai diákműholdat.
Szakmai konferenciával zárult hazánk részvétele az ESA PECS programjában. A tudományos és műszaki eredmények ismertetése mellett nem maradt idő a történeti visszapillantásra. Pótoljuk.
Közel negyvenen gyűltek össze az ELTE északi tömbjében, hogy a karácsony előtti rohanásból kicsit kiszakadva részt vegyenek az idei utolsó Űrakadémia Klubon.
Az ESA PECS programja 1999-ben fogant, 2001-ben született, 2003-ban indult, 2007-ben kapcsolt teljes sebességre, 2015-ben véget ért a magyar közreműködés, de az utoljára indított pályázatok 2018-ban zárultak.
Az űrkutatással kapcsolatos hazai vonatkozású eredményekről vár színvonalas ismeretterjesztő írásokat a jövőre megjelenő 2018-as Űrtan Évkönyvbe a MANT.
Az ExoMars TGO űrszondája egy a Mars magas déli szélességei mentén található kráterről készített látványos felvételt. A képnek magyar vonatkozása is van.