Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Hazai kutatóhelyek és űripar Cikkek: 421 - 440

PROGRAMAJÁNLÓ: Műegyetemi fiatalok az űrben

PROGRAMAJÁNLÓ: Műegyetemi fiatalok az űrbenA BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar és a Magyar Asztronautikai Társaság közös rendezvénye a Masat-1 műhold második születésnapja alkalmából, február 13-án.

Interszputnyik

InterszputnyikTalálós kérdés: mivel foglalkozik az a szervezet, amely csütörtökön Budapesten mutatkozott be az érdeklődő szakembereknek?

Magyar közreműködők a Rosetta fejlesztésében

Magyar közreműködők a Rosetta fejlesztésébenTegnap a Természettudományi Múzeumban előadás-sorozat idézte fel a jelentős magyar részvételt a hosszú hibernációjából most felébredt, 2004-ben startolt üstökösszonda megépítésében.

PROGRAMAJÁNLÓ: A Rosetta űrszonda aktiválása

PROGRAMAJÁNLÓ: A Rosetta űrszonda aktiválása„Ébressze” a programban résztvevő magyar űrkutatókkal együtt a Rosetta üstökösszondát január 20-án délután, a Magyar Természettudományi Múzeumban!

Publikációs lehetőség az Űrtan Évkönyv 2013 kötetben

Publikációs lehetőség az Űrtan Évkönyv 2013 kötetbenMég egy hónap maradt a cikkleadási határidőig. Az űrkutatással kapcsolatos hazai vonatkozású eredményekről vár színvonalas ismeretterjesztő írásokat a jövőre megjelenő 2013-as Űrtan Évkönyvbe a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT).

Az év exportőre díj űripari cégnek

Az év exportőre díj űripari cégnekAz idén második alkalommal díjazta a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) a legjobbnak ítélt exportőr cégeket. Az egyik kategóriában a miskolci Admatis Kft. nyert.

Pille kiállítás a Zipernowsky Házban

Pille kiállítás a Zipernowsky Házban2013. szeptember 23-án három eseményt ünnepelt a Zipernowsky Tudományok és Művészetek Háza, Budapest XI. kerületében.

Sugárkárosodási vizsgálatok az MTA Atomkiban

Sugárkárosodási vizsgálatok az MTA AtomkibanAz MTA Atomki most folyó, űrkutatási célú projektjének fizikai hátterét és legfontosabb eredményeit ismertetjük.

Magyarok az indiai Mars-programban

Magyarok az indiai Mars-programbanA ma indult indiai Mars-szonda földi követőállomásain magyar készítésű berendezések is szolgálják az ázsiai ország első bolygóközi küldetésének sikerét.

PROGRAMAJÁNLÓ: A világűr emberközelben – kiállítás Székesfehérváron

PROGRAMAJÁNLÓ: A világűr emberközelben – kiállítás SzékesfehérváronA MANT új űrkutatási vándorkiállítása október 18. és november 3. között lesz látható Székesfehérváron, váltott helyszíneken!

PROGRAMAJÁNLÓ: Szakmai kirándulás Kecskemétre

PROGRAMAJÁNLÓ: Szakmai kirándulás KecskemétreA MANT Budapestről induló buszos kirándulást szervez az érdeklődőknek a Kecskeméti Repülőkórházba, február 22-én (szombaton).

Kutassuk a Marsot a Földön is!

Kutassuk a Marsot a Földön is!Trupka Zoltán beszélgetése Kereszturi Ákos planetológussal.

REM-RED

REM-REDÚjabb sikeres pályázatuk nyomán magyar egyetemisták 2015 tavaszán kozmikus sugárzási rakétakísérletet végezhetnek az ESA REXUS programjában.

VesselSat-2: a hibátlan kétéves

VesselSat-2: a hibátlan kétéves2012. január 9-én állt pályára a tengeri hajóforgalmat követő műhold, rajta kulcsfontosságú magyar gyártmányú berendezésekkel. Azóta is minden tökéletesen működik.

ESA-csatlakozási tárgyalásaink első fordulója

ESA-csatlakozási tárgyalásaink első fordulójaA december 6-án Budapesten tartott megbeszélések előtt Solymár Károly Balázs, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős helyettes államtitkára nyilatkozott az Origónak.

Tizenkét év – harminc bevetés az űrben (2. rész)

Tizenkét év – harminc bevetés az űrben (2. rész)Visszatekintés az MTA Energiatudományi Kutatóközpont (EK) passzív szilárdtest detektorokkal végzett űrdozimetriai tevékenységére. A második rész a 2010–2013 közötti dózisvizsgálatokról szól.

Webes űrszeminárium

Webes űrszemináriumInterneten követhető szemináriumsorozatot indít a Magyar Asztronautikai Társaság. Az első előadást Haidegger Tamás tartja Robotos és emberes űrmissziók - a közeli jövő lehetőségei címmel, december 11-én.

Űrkutatási célú fejlesztés az MTA Atomkiban

Űrkutatási célú fejlesztés az MTA AtomkibanCikkünk a Magyar Tudományos Akadémia debreceni Atommagkutató Intézetében (MTA Atomki) folyó űrkutatási vonatkozású fejlesztéseket mutatja be.

Űrkutatás Napja

Űrkutatás NapjaKépes beszámoló a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) tegnapi székesfehérvári rendezvényéről.

Két éve repül a VesselSat-1

Két éve repül a VesselSat-1Indiából startolt, Luxemburgban építették, rajta fontos magyar berendezéssel – két év után is hibátlanul működik a VesselSat-1.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Összesen 796 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024