A magyar kohászat és fémesanyag-tudomány, ezen belül a magyar űranyagtudomány területén folytatott, több mint négy évtizedes kutatói és oktatói tevékenységéért tüntették ki Roósz Andrást.
A magyar űripar növekedése a technológiai innováció egyik kulcsterülete. Magyarország közeli ESA csatlakozásának egyik bázisa, a Magyar Űripari Klaszter (HUNSPACE) befejezte közel 167 milliós fejlesztési projektjét.
A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar és a Magyar Asztronautikai Társaság közös rendezvénye a Masat-1 műhold második születésnapja alkalmából, február 13-án.
Tegnap a Természettudományi Múzeumban előadás-sorozat idézte fel a jelentős magyar részvételt a hosszú hibernációjából most felébredt, 2004-ben startolt üstökösszonda megépítésében.
Tudomány születik – Elek László beszélgetései a magyar űrkutatás megteremtőivel. A MANT kiadásában megjelent kötetet csütörtökön mutatták be a Kossuth Klubban.
Az Európai Űrügynökség (ESA) tudományos programbizottsága egyhangúlag az exobolygó-kutató űrtávcső megvalósítása mellett szavazott. Startját 2024-re tervezik.
Az első magyar műhold felbocsátásának második évfordulóját a BME fiatal hallgatói és oktatói űrvonatkozású kutatásait bemutató előadásokkal ünnepelték.
2012. január 9-én állt pályára a tengeri hajóforgalmat követő műhold, rajta kulcsfontosságú magyar gyártmányú berendezésekkel. Azóta is minden tökéletesen működik.