Az űrkutatással kapcsolatos hazai vonatkozású eredményekről vár színvonalas ismeretterjesztő írásokat a jövőre megjelenő 2014-es Űrtan Évkönyvbe a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT).
Űrszemét, magyar űrelektronika-történelem, ESA-csatlakozás, műegyetemi kisműholdas fejlesztések, a fiatalok lehetőségei – ezek voltak a tegnapi rendezvény fő témái.
Ahogy nő az űrbe telepített technológia által képviselt érték, egyre nő az érdeklődés az űreszközöket fenyegető űridőjárási kockázatok előrejelzése iránt.
Az űrgeodéziai technikák, elsősorban a GPS megjelenésével először vált lehetővé a jelenkori kéregmozgások, deformációk közvetlen megmérése és feltérképezése globálisan, három dimenzióban.
A magyar közreműködéssel készített Obsztanovka kísérletet egy éve, űrséta során helyezték üzembe a Nemzetközi Űrállomás (ISS) orosz szegmensének külsején.
A Magyar Asztronautikai Társaság és a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar 2014. december 4-én a Műegyetemen rendezi meg az Űrkutatás Napja ismeretterjesztő rendezvényt.
A Nők a Tudományban Egyesület (NATE) és a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) Nők a Tudományban Kiválósági Díjat hirdet meg az űrkutatás területén dolgozó fiatal kutatók számára.
A GPS geodinamikai vizsgálataink másik célja – a pontsűrűség növelésével – a kisebb kéregblokkok, vetők, vető szerkezetek jelenkori mozgásviszonyainak, aktivitásának feltérképezése.
Az Európai Űrügynökség (ESA), a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal közösen kiírta újabb pályázatát, amelyen magyar űripari cégek és űrkutató intézmények indulhatnak.