Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Amerika és az űrcsillagászat Cikkek: 181 - 200

Az OSIRIS-REx kamerái

Az OSIRIS-REx kameráiA szeptember óta a Bennu kisbolygó felé tartó szonda három kamerából álló rendszerrel vizsgálja majd célpontját. Bemutatjuk, mire képesek.

Kezdődik a jövő

Kezdődik a jövőRégen várt nagy űrteleszkóp, 2018-ban indítják, 2019-ben kezdi méréseit, megfigyelési programjait már most, 2017-ben elkezdik tervezni. Mi az?

A NASA asztrofizikai űreszközei

A NASA asztrofizikai űreszközeiHáromrészes sorozatunkban a NASA csillagászati űreszközeit mutatjuk be – egy-egy infografikán. A második részben az asztrofizikai eszközöket láthatják.

Űrcsillagászat – jövőre is

Űrcsillagászat – jövőre isA Sky & Telescope infografikája működési helyük szerint csoportosítva mindazokat az űreszközöket feltünteti, amelyek várhatóan 2017-ben folytatják, esetleg megkezdik vagy befejezik működésüket.

A WFIRST látómezeje

A WFIRST látómezejeA NASA készülő infravörös távcsövének látómezeje legalább százszorosan meghaladja majd a Hubble-űrtávcsőét. A WFIRST a jövő évtized közepén indulhat.

Juno: egyelőre marad az elnyúlt pálya

Juno: egyelőre marad az elnyúlt pályaA tervekkel ellentétben most mégsem csökkentik a Jupiter körül keringő amerikai szonda pályamagasságát.

Úton az OSIRIS-REx

Úton az OSIRIS-RExElindult a Bennu kisbolygó felé az „űrporszívó”, hogy 2023-ra anyagmintát hozzon belőle földi laboratóriumi vizsgálatokhoz.

A legközelebb a Jupiterhez

A legközelebb a JupiterhezAlig két hónappal a megérkezése után az amerikai Juno űrszonda 4200 km magasan repült el az óriásbolygó felhői felett, immár méréseket is végezve.

Feketelyuk-kórus

Feketelyuk-kórusA NASA NuSTAR műholdjával nagy lépést tettek az égi röntgen-háttérsugárzás jobb megértése felé.

A Juno a cél felé tart

A Juno a cél felé tartMagyar idő szerint július 5-én áll pályára a Jupiter mellett a 2011-ben indított amerikai űrszonda.

A NASA következő kisbolygó-szondái

A NASA következő kisbolygó-szondáiA NASA feleleveníti a kis bolygókutató küldetések Discovery programját, az év elején két, a jövő évtized első felében induló szondáról döntöttek.

A NASA bolygókutató szondái

A NASA bolygókutató szondáiHáromrészes sorozatunkban a NASA csillagászati űreszközeit mutatjuk be – egy-egy infografikán. A harmadik összeállításon a bolygókutató szondákat láthatják.

A NASA napfizikai űreszközei

A NASA napfizikai űreszközeiHáromrészes sorozatunkban a NASA csillagászati űreszközeit mutatjuk be – egy-egy infografikán. Az első részben a legnépesebb családot, a napfizikai eszközöket láthatják.

Rekorder gamma-kettős

Rekorder gamma-kettősA Fermi-űrtávcsővel sikerült felfedezni az első extragalaktikus gamma-kettőst a Nagy Magellán-felhőben. A Tejútrendszerben csak hat hasonló objektumot ismerünk.

Gejzírek az Europán is?

Gejzírek az Europán is?Talán mégsem kell a jövő űrszondáinak átfúrni az Europa jégpáncélját, hogy megvizsgálják az alatta feltételezett óceánt. Csak meg kell várni, amíg kijön a víz magától…

A Ceres belső szerkezete

A Ceres belső szerkezeteA Dawn űrszonda pályájának gondos elemzése alapján arra következtetnek, hogy a Ceresnek sziklás magja és jeges sós kérge lehet. Meg talán egy sós vizű óceán, valahol a mélyben.

Közelképek a Jupiterről

Közelképek a JupiterrőlA NASA bemutatta az augusztus 27-én a Jupiterhez legközelebb járt Juno űrszonda felvételeit az óriásbolygó pólusvidékeiről.

Pótolnák a Hitomit

Pótolnák a HitomitA NASA és a JAXA közösen keresi a lehetőséget az elveszett Hitomi röntgencsillagászati obszervatórium pótlására. Az új röntgentávcső 2020-ban indulhatna.

GYORSHÍR: Megérkezett a Juno a Jupiterhez

GYORSHÍR: Megérkezett a Juno a JupiterhezA NASA 2011-ben indított űrszondja sikeresen lefékezett és pályára állt a Naprendszer legnagyobb bolygójánál.

A Makemake holdja – ahogyan a Hubble látja

A Makemake holdja – ahogyan a Hubble látjaA külső Naprendszer tanulmányozása közben a Hubble-űrteleszkóp felfedezett egy apró sötét holdat, amely a Makemake körül kering.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Összesen 424 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024