Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Amerika és az űrcsillagászat Cikkek: 141 - 160

Még közelebb a Cereshez

Még közelebb a CereshezA NASA Dawn szondája 2015 márciusa óta kering a Ceres körül. Küldetése utolsó szakaszában olyan közelről vizsgálja, mint még soha.

Újabb érv az Europa gejzírjei mellett

Újabb érv az Europa gejzírjei mellettA régi adatokban új bizonyítékot találtak arra, hogy az Europa jégfelszíne alatti óceánból időnként valóban vízpára tör elő.

MEGFEJTÉS: Szinte újszülött

MEGFEJTÉS: Szinte újszülöttMúlt héten indult űrkutatási bélyegekhez kapcsolódó rejtvénysorozatunk. Ma megtudhatják a helyes választ a második kérdésre, és az is kiderül, ki nyerte a Bélyegmúzeum ajándékát.

Repül a TESS

Repül a TESSA NASA idegen csillagok körül keringő exobolygók kutatására épített csillagászati műholdja a SpaceX Falcon-9 rakétájával állt pályára.

Viharos felfedezések a Juno szondától

Viharos felfedezések a Juno szondátólA NASA Juno űrszondájának új felfedezései rávilágítanak arra, hogy a Jupiter időjárási rendszere sokkal kiterjedtebb és mélyebbre nyúlik, mint korábban gondolták.

Veszélyben a WFIRST

Veszélyben a WFIRSTKi az örök pesszimista? Aki még azt is sorscsapásnak tudja beállítani, ha a NASA költségvetése 800 millió dollárral nő. Próbáljuk tárgyilagosan nézni a helyzetet!

A 60 éves NASA logója

A 60 éves NASA logójaAz októberi 60. születésnapjára készülő űrügynökség az alkalomra készített új logója bemutatásával indította az évet.

Fúrják a WFIRST-öt

Fúrják a WFIRST-ötA NASA vezetése az infravörös távcső költségeinek bő 10%-os csökkentését kérte. Az észszerű takarékosságon kívül más erők is munkálhatnak a háttérben.

A Juno újabb képei

A Juno újabb képeiA Jupitert 53 naponként megkerülő Juno szonda szeptember elején újabb látványos felvételekkel örvendeztette meg a csillagászat kedvelőit.

Privatizálnák a Spitzert

Privatizálnák a SpitzertA NASA csak 2019-ig finanszírozza infravörös űrtávcsöve küldetését. A műszer azonban még működik – érdemes továbbadni valakinek.

121 gázóriás lakható exoholdakkal?

121 gázóriás lakható exoholdakkal?Viszlát, exobolygók! Az exoholdak lehetnek az új sztárok a Naprendszeren kívüli élet keresésében.

Ütköző neutroncsillagok formálta kis tömegű fekete lyuk

Ütköző neutroncsillagok formálta kis tömegű fekete lyukTavaly augusztus 17-én két neutroncsillag ütközése közben felszabadult gravitációs hullámok és nagyenergiájú gamma-sugárzás söpört végig a Naprendszeren.

Ultraibolya Rák

Ultraibolya RákA Rák-köd nevezetes szupernóva-maradványa az európai XMM-Newton műhold ultraibolya távcsövével készült képen.

A halasztások űrtávcsöve

A halasztások űrtávcsöveTovábbi tesztekre van szükség, így 2020 májusa környékére csúszik a James Webb-űrtávcső várható indítási ideje.

Hamarosan indul a TESS

Hamarosan indul a TESSÁprilisban indulhat a NASA új exobolygó-kutató szondája, a TESS. Feladata hasonló a Kepleréhez, a megvalósítás stratégiája és módszere merőben más.

Izgalmas célpont felé tart a New Horizons

Izgalmas célpont felé tart a New HorizonsAkaratlanul is izgalmas objektumot választottak a NASA szakemberei a New Horizons következő célpontjának. Mozgalmasak lesznek az év utolsó és a jövő év első napjai.

Lencsevégen a jelenleg ismert legtávolabbi galaxis

Lencsevégen a jelenleg ismert legtávolabbi galaxisA Hubble- és Spitzer-űrteleszkópok egyesítették erőiket, hogy megörökítsenek egy apró, távoli galaxist, amelynek képét felerősítette egy gravitációs lencse.

A főtükör már tökéletes

A főtükör már tökéletesA Johnson Űrközpont hidegkamrájában az űrbelit utánzó, dermesztő hidegben szabályozták be a Webb-űrtávcső főtükrét.

Dawn: folytatás a Ceresnél

Dawn: folytatás a CeresnélA NASA döntése szerint az űrszonda tovább kutatja a Mars és a Jupiter pályája között húzódó kisbolygóöv legnagyobb égitestjét.

2019-re csúszik a JWST startja

2019-re csúszik a JWST startjaA régóta várt James Webb-űrtávcső indítási dátuma 2018 októberéről 2019. március–június közöttire módosult. Az ok az berendezések integrációjának elhúzódása.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Összesen 417 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024