A nemzetközi tiltakozásokra és szankciókra fittyet hányva, ismét startkísérletet hajtottak végre Kim Dzsung Un diktatúrájából – ezúttal a hírek szerint sikeresen.
Marsha Ivins december 6-án nyilvános előadást tart a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán, az emberes űrrepülés múltjáról, jelenéről és bizonytalan jövőjéről.
A 63. Nemzetközi Világűrkongresszussal párhuzamosan több rendezvény is fut: űrgeneráció kongresszusa, ENSZ workshop, akadémiai nap, magyar vacsora. Nápolyi körképünk.
Október 1-jén egy formális megnyitóval elkezdődött a Nemzetközi Világűrkongresszus. Az öt napos rendezvényen több mint 1600 szakmai előadás hangzik el, emellett számos program nyújt lehetőséget a résztvevőknek kapcsolatépítésre.
Egyelőre három orosz startot, összesen hét műhold pályára állítását kell elhalasztani amiatt, mert Kazahsztán nem járul hozzá, hogy a kiégett rakétafokozatok az eddigiekhez képest új zónákban essenek le.
Az amerikai Space Foundation a napokban mutatta be a 2011-es folyamatokat elemző jelentését. Eszerint a tavalyi évben az űrtevékenységgel kapcsolatos ágazatok világszerte, összesítésben 12,2%-os növekedést produkáltak.
A Koreai Népi Demokratikus Köztársaságban bejelentették, hogy áprilisban egy földmegfigyelő műholdat állítanának pályára. Külföldi megfigyelők szerint az egész egy álcázott rakétakísérlet lenne.
A Fehér Ház a hét elején nyilvánosságra hozta, mennyit és milyen felosztásban szánna a NASA programjaira 2013-ban. A nagy vesztes a Mars kutatása lehet.
A sorozatos kudarcokat furcsa ötletek, abszurd magyarázatok sorozata kíséri. Miért hibásodott meg és hol esett le a szerencsétlenül járt orosz Phobos-szonda? Talán sosem derül ki...
Október 5-én véget ért az idei Nemzetközi Világűrkongresszus. A 63. IAC záróünnepsége során a konferencia zászlaja az olasz szervezőktől a kínai delegációhoz került.
Kína lehetségesnek tartja, hogy megnyitja majd űrállomását a nemzetközi közösség előtt. Nápolyból jelentkezünk, a 63. Nemzetközi Világűrkongresszus helyszínéről.
Elhárult a törvényi akadály az űreszközök védelmi célú alkalmazása elől Japánban. Eddig inkább a tudományos kutatáson volt a hangsúly, most jöhetnek akár a fegyverzet-ellenőrző műholdak is.
A csökkenő költségvetési támogatás miatt, az Európával közös programokból való kényszerű kihátrálás után a NASA bizottságot állít fel, hogy áttekintsék a Mars kutatásának jövőbeli – olcsó – lehetőségeit.
Miközben az ország nukleáris programjával kapcsolatban egyre nő a nemzetközi feszültség, Irán tegnap ismét bebizonyította, hogy képes saját erőből űreszközöket készíteni és pályára állítani.
Még oda sem ért a frissen indított Curiosity a Marshoz, máris olvasni olyan amerikai véleményeket, hogy a mostani program nem valami még nagyobbnak a kezdete, hanem inkább a bolygó aktív kutatásának a vége lesz. Szükség lehet orosz segítségre is.