Számtalan definíció létezik. Pontos értéket csak az önkényes definíciók adnak. A fizikai alapon nyugvó meghatározások bizonytalanok, mint maga a légkör.
Trump elnök harmadik űrpolitikai rendelete (SPD–3) tervbe veszi a világűr közlekedési szabályainak lefektetését, ami az űreszközök egyre növekvő száma miatt szükséges.
Kínát nem veszik be a Nemzetközi Űrállomás programjába, ezért saját, tervezett űrállomását ajánlotta fel a nemzetközi közösségnek, a pályázat már nyitva áll. Egy amerikai véleményt is ismertetünk.
Az ENSZ Világűrbizottság (COPUOS) Tudományos és Technikai Albizottsága (STS) 2018. január 29. és február 9. között Bécsben tartotta ez évi ülését. 2025 a Világűr Nemzetközi Éve lehet.
Legalábbis a Space Review szerzője szerint. Vagy csak a provokatív címmel akarja ráébreszteni az Egyesült Államok illetékeseit az amerikai haladás csigalassú tempójára.
Amerikai figyelmeztetés ellenére tegnap Iránból rakétaindítást végeztek, de az állítólagos kis műhold nem érte el a Föld körüli pályára álláshoz elegendő sebességet.
A Brémában rendezett Nemzetközi Asztronautikai Kongresszus egyik főszereplője a Hold volt. Mindenekelőtt égi kísérőnk kétméteres, felfújt változata. Az legalább kézzelfogható volt.
Nem tud elmenni október elején Brémába, a nemzetközi asztronautikai kongresszusra? Néhány előadást otthon, a karosszékből is megtekinthet – igaz, nem ingyen.
Az ENSZ június végén bélyegsorozatot ad ki a Bécsben rendezendő UNISPACE+50 konferencia és megemlékezés alkalmából. A bélyegeket már bemutatták, az érdeklődők Bécsben egy űrhajóssal is találkozhatnak.
Ki az örök pesszimista? Aki még azt is sorscsapásnak tudja beállítani, ha a NASA költségvetése 800 millió dollárral nő. Próbáljuk tárgyilagosan nézni a helyzetet!
Elkészült és hamarosan Föld körüli pályára kerülhet a KiboCUBE program keretében épített első műhold, egy kenyai CubeSat, amely egyben Kenya első műholdja lesz.