Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Navigáció és térképészet Cikkek: 161 - 180

Új GLONASSZ-M műhold indult

Új GLONASSZ-M műhold indultA sikeres pénteki start nyomán lecserélik az orosz globális navigációs műholdrendszer egyik kiöregedett tagját.

Kudarc a nyolcadik indiai navigációs műhold startja

Kudarc a nyolcadik indiai navigációs műhold startjaEgy PSLV rakétával állt pályára az IRNSS-1H, India tavaly már teljessé vált regionális navigációs műholdrendszerének legújabb tagja, de nem vált le az orrkúp.

Tajvani műhold Falcon-9-cel

Tajvani műhold Falcon-9-celA FORMOSAT-5 földmegfigyelő holdat a kaliforniai Vandenberg Légitámaszpontról indították a SpaceX rakétájával.

Nyolc új Galileo hold épül

Nyolc új Galileo hold épülA német OHB System és a brit Surrey Satellite Technology Ltd. konzorciuma folytathatja az európai navigációs műholdak gyártását.

Navigációs műhold Japánból

Navigációs műhold JapánbólA QZSS nevű műholdrendszer második tagja közel hét év után követi az elsőt. Egy napos keringési idejű, 44 fokos hajlásszögű pályára kerül.

Mi várható 2017-ben? (2. rész)

Mi várható 2017-ben? (2. rész)Hordozórakéták, műholdak és űrszondák – válogatás az előttünk álló év érdekesnek ígérkező eseményeiből, a teljesség igénye nélkül.

A Galileo életre kel!

A Galileo életre kel!Az Európai Bizottság sajtóközleménye arról, hogy hivatalosan a mai napon indulnak kontinensünk saját műholdas navigációs rendszerének kezdeti szolgáltatásai.

Műholdnavigáció pulzárokkal

Műholdnavigáció pulzárokkalElőször egy most indított kínai kísérleti műholddal próbálják ki a gyakorlatban a röntgenpulzárok megfigyelésén alapuló navigációt a világűrben.

Öt kis földmegfigyelő hold Vega rakétával

Öt kis földmegfigyelő hold Vega rakétávalEgy a perui kormány, négy a Google leányvállalatának megrendelésére – öt űreszközt juttatott pályára a legfiatalabb európai hordozórakéta.

Rohamosan terjed a Beidou

Rohamosan terjed a BeidouKína műholdas navigációs rendszere regionálisan évek óta működik, egyre több területen egyre több felhasználó veszi igénybe. 2020-ra a rendszer az egész világon elérhető lesz.

Galileók a tesztpadon

Galileók a tesztpadonA Galileo rendszer minden egyes műholdját – más űreszközökhöz hasonlóan – pályára állítás előtt szigorú ellenőrzésnek, tesztek sorozatának kell alávetni.

Így „látta” a napfogyatkozást a GPS

Így „látta” a napfogyatkozást a GPSHa valaki netán nem látja Amerika teljes napfogyatkozását augusztus 21-én, a műholdas navigációs rendszer méréseiből akkor is sejthette volna...

Újabb japán navigációs műhold indult

Újabb japán navigációs műhold indultEgy H-2A rakétával sikeresen pályára állt a QZSS rendszer harmadik tagja.

Víztakarékosság és GPS

Víztakarékosság és GPSHogyan lehet a műholdas navigációs rádiójelek ügyes alkalmazása révén spórolni az öntözővízzel?

Pályán a SES-15

Pályán a SES-15A távközlési műholdat Francia Guyanából egy orosz Szojuz rakétával állították geostacionárius átmeneti pályára.

Indul a SuperView

Indul a SuperViewKét nagyfelbontású kereskedelmi távérzékelő műholdat és velük együtt egy kis CubeSatot állítottak pályára Kínából.

Galileo – négyszer

Galileo – négyszerEgyetlen Ariane-5 rakétával egyszerre négy európai Galileo navigációs műholdat állítottak közepes magasságú Föld körüli pályára.

Pályán a WorldView-4

Pályán a WorldView-4Jókora késéssel, sikeresen pályára állt a DigitalGlobe legújabb, 30 cm felbontású földmegfigyelő holdja.

India navigációs műholdrendszere

India navigációs műholdrendszereIndia az ENSZ ülésén is bemutatta nemrég elkészült saját, regionális szolgáltatást nyújtó műholdas navigációs rendszerét.

Ismét egy Beidou műhold

Ismét egy Beidou műholdA számára kijelölt geostacionárius pálya felé tart a tegnap indított legújabb kínai navigációs műhold.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Összesen 432 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024