Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Űrturisták és magánűrhajók Cikkek: 241 - 260

Mi várható 2012-ben? (1. rész)

Mi várható 2012-ben? (1. rész)Január legelején hagyományosan összegyűjtjük az új évre várható legfontosabb űreseményeket. Kezdjük idén is az emberes űrrepüléssel!

Taurus-2-ből Antares

Taurus-2-ből AntaresMég mielőtt bemutatkozott volna, új nevet kapott az Orbital Sciences hordozórakétája, amely majd a Cygnus űrhajókat lesz hivatott a Nemzetközi Űrállomás felé indítani.

Simonyi-csarnok Seattle-ben

Simonyi-csarnok Seattle-benWashington állam fővárosának repülési múzeuma Charles Simonyiról nevezi el új, modern űrkutatási kiállítócsarnokát.

A NASA helyet vásárol a magángépen

A NASA helyet vásárol a magángépenA Virgin Galactic levegőből induló, szuborbitális repüléseket végrehajtó SpaceShipTwo gépére az amerikai űrhivatal is számít, hogy tudományos kísérleteket végezhessen a fedélzetén.

Készülődnek a magán-teherűrhajók

Készülődnek a magán-teherűrhajókMiután az Atlantis nemrég még utoljára feltöltötte a Nemzetközi Űrállomás éléskamráját, két amerikai magáncég teherszállító űrjárművei készülnek átvenni az ellátás feladatát.

A NASA és a Bigelow Aerospace

A NASA és a Bigelow Aerospace A NASA igazgatóhelyettese, Lori Garver meglátogatta a felfújható űrbeli lakóegységeket készítő Bigelow Aerospace Las Vegasban működő gyártóüzemét.

Öreg Almaz nem vén Almaz?

Öreg Almaz nem vén Almaz?Egy második esélyt kaphat az űrbe jutásra a hidegháború idejéből itt maradt két szovjet űrállomásmodul – talán...

A Dragon első repülése képekben

A Dragon első repülése képekbenA Falcon-9 rakéta második repüléséről, a Dragon űrhajó alig több mint 3 órás, mégis űrtörténelmi útjának pillanatairól mutatunk be egy fényképösszeállítást.

Az első Sárkány

Az első Sárkány Az amerikai SpaceX vállalat Falcon-9 rakétája ma pályára állította a Dragon (magyarul: Sárkány) űrhajó első példányát.

Elsőre nem ment az olcsó dán magánrakéta

Elsőre nem ment az olcsó dán magánrakétaA Copenhagen Suborbitals cég rakétájának múlt vasárnapi bemutatkozása nem járt sikerrel. A következő próba valószínűleg a jövő év elejére tolódik.

Légi start – amilyen még nem volt

Légi start – amilyen még nem voltHa minden jól megy, a Stratolaunch 2016-ra kifejlesztheti az eddigi legnagyobb teljesítményű rendszert, amellyel a levegőből indíthatnának műholdakat (és talán emberes űrhajókat is) Föld körüli pályára.

Februárban mehet a Dragon az űrállomáshoz

Februárban mehet a Dragon az űrállomáshozA SpaceX magánűrhajójának két tervezett próbarepülését összevonták, már 2012 elején csatlakozhat a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS).

Űr-utasbiztosítás a láthatáron

Űr-utasbiztosítás a láthatáronAhogy közeledik az első kereskedelmi „űrugrások” beindulása, úgy szimatolnak új üzletet a biztosítócégek is.

A Cygnus is készülőben

A Cygnus is készülőbenAz amerikai Orbital Sciences teherűrhajója, amivel majd a Nemzetközi Űrállomás ellátásában szeretnének részt venni, jövőre indulhat első tesztrepülésére. A héten megérkezett a starthelyre egy fontos részegység.

Tovább üzemeltethetik a Shuttle-flottát?

Tovább üzemeltethetik a Shuttle-flottát?Az amerikai székhelyű United Space Alliance február elején nyilvánosságra hozott javaslata szerint az amerikai űrsikló-flotta két darabja, az Atlantis és az Endeavour akár még további hét évig szolgálhatná az amerikai és más nemzetiségű űrhajósok Föld körüli pályára juttatását – ha a NASA döntéshozói ezt az elképzelést elfogadják.

Új űrturisták Szojuzzal

Új űrturisták SzojuzzalEgy a napokban nyélbe ütött megállapodás értelmében 2013-tól újra repülhetnek majd fizetős űrutazók orosz Szojuz űrhajókkal.

2010, ahogy a NASA látta

2010, ahogy a NASA láttaAz év végén szokás szerint ismertetjük, mit tartott a legfontosabbnak az elmúlt 12 hónap eseményei közül az amerikai űrhivatal.

Kétszázegy perc

Kétszázegy percEnnyi ideig tartott az első Dragon űrhajó útja a starttól a Csendes-óceánba érkezésig. Az előzetes adatok szerint a repülés teljes siker volt.

SpaceShipTwo: a siklórepülés megy

SpaceShipTwo: a siklórepülés megyJelentős mérföldkő a Virgin Galactic űrugrásra épített járművének tesztelésében, hogy közel 14 km magasból sikerült leszállni vele.

Majdnem-űrugrás dán módra

Majdnem-űrugrás dán módraAkár már kedden elindulhat az első példánya annak a magánfejlesztésű dán rakétának, amely 30 km-es magasságba szállíthat egy embert. Most természetesen még csak az első próbánál tartanak, ember nélkül.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Összesen 329 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024