Az európai adatátjátszó műholdrendszer tavaly augusztusban indult második tagja sikeresen elért a geostacionárius pályára és túljutott a beüzemelésén is.
A Copernicus program Sentinel-5P műholdjának mérései alapján tavaly februárban 20 nap alatt 50 ezer tonna metán jutott a légkörbe egy földgázkút kitörése következtében.
A múlt héten 5-ös erősségű földrengés rázta meg Franciaország délkeleti részét. Sentinel-1 radarműholdas adatokból máris feltérképezték az elmozdulásokat.
Az elmúlt nyári időszakban számos olyan környezeti vonatkozású esemény történt bolygónkon, amelyeknél nagy figyelmet kaptak az európai földmegfigyelési program műholdas adatai, eredményei.
Ahogy egyre több űrből származó földmegfigyelési adat válik elérhetővé, köszönhetően különösen az EU Copernicus programjának, úgy szaporodnak a lehetőségek az új, innovatív alkalmazások fejlesztésére is.
Nem magától értetődő a kapcsolat a műholdas adatok, a gépi tanulás és a környezet helyreállítása között, az ESA ɸ-hét rendezvényén azonban egy ilyen téma is felmerült.