GMES - Copernicus Cikkek: 41 - 60

EDRS-C: szolgálatra kész

EDRS-C: szolgálatra készAz európai adatátjátszó műholdrendszer tavaly augusztusban indult második tagja sikeresen elért a geostacionárius pályára és túljutott a beüzemelésén is.

Csehországi szárazság

Csehországi szárazságNem csak nálunk sikerült rendkívül szárazra az idei tavasz. A csehországi helyzetet több műhold méréseinek felhasználásával vitték térképre.

A csernobili erdőtűz az űrből

A csernobili erdőtűz az űrbőlÁprilis elején számos hír szólt róla, hogy ég az erdő az ukrajnai Csernobil közelében. 1986-ban itt történt az emlékezetes atomerőmű-baleset.

Reménybeli új „családtagok”

Reménybeli új „családtagok”Milyen űreszközökkel bővülhet a jövőben a Copernicus program földmegfigyelő műholdjainak családja?

Metánszivárgás Ohióban

Metánszivárgás OhióbanA Copernicus program Sentinel-5P műholdjának mérései alapján tavaly februárban 20 nap alatt 50 ezer tonna metán jutott a légkörbe egy földgázkút kitörése következtében.

Földrengés Franciaországban

Földrengés FranciaországbanA múlt héten 5-ös erősségű földrengés rázta meg Franciaország délkeleti részét. Sentinel-1 radarműholdas adatokból máris feltérképezték az elmozdulásokat.

Tengeri csillag

Tengeri csillagA múlt héten Pekingtől délre felavatták a „legek repülőterét”. Sentinel-2 műholdképeken a különleges terminál és az építkezés folyamata.

Légszennyezés az erdőtüzek nyomán

Légszennyezés az erdőtüzek nyománA levegőt sem hagyták érintetlenül az augusztusi amazóniai erdőtüzek. Sentinel-5P adatokból készült képeken láthatjuk a hatást.

A Copernicus a médiában

A Copernicus a médiábanAz elmúlt nyári időszakban számos olyan környezeti vonatkozású esemény történt bolygónkon, amelyeknél nagy figyelmet kaptak az európai földmegfigyelési program műholdas adatai, eredményei.

Számít a hó szemcsemérete

Számít a hó szemcseméreteA hópelyhek mérete meghatározza a szemcsék albedóját, vagyis azt, mennyit vernek vissza a rájuk eső fényből.

Honnan jön a metán?

Honnan jön a metán?Fontos új eszköz a klímavédelemben az európai Copernicus program Sentinel-5P műholdja.

Továbbra is alacsony a légszennyezés

Továbbra is alacsony a légszennyezésEurópa fölött tisztul a levegő, megtette a hatását a koronavírus-járvány.

Tisztább levegő – Olaszországban is

Tisztább levegő – Olaszországban isA koronavírus-járvány itt is megtette a hatását, műholdas mérések alapján Észak-Olaszországban is jóval kevesebb nitrogén-dioxid kerül a levegőbe.

Sentinel–6 Michael Freilich

Sentinel–6 Michael FreilichMíg az európai földmegfigyelő műholdsorozat többi tagjára csak sorszámukkal hivatkozunk, a NASA-val együttműködve készülő példány saját nevet kapott.

Tanuljon Copernicust!

Tanuljon Copernicust!Ahogy egyre több űrből származó földmegfigyelési adat válik elérhetővé, köszönhetően különösen az EU Copernicus programjának, úgy szaporodnak a lehetőségek az új, innovatív alkalmazások fejlesztésére is.

Hagibis az űrből

Hagibis az űrbőlSok évtizede ez az októberi tájfun volt a legerősebb, amely Japánt sújtotta.

Környezet-helyreállítás

Környezet-helyreállításNem magától értetődő a kapcsolat a műholdas adatok, a gépi tanulás és a környezet helyreállítása között, az ESA ɸ-hét rendezvényén azonban egy ilyen téma is felmerült.

Az amazóniai erdőtüzekről

Az amazóniai erdőtüzekrőlIdén nem csak az Amazonas-medence esőerdeiben, de a hírekben és a közösségi oldalakon is elharapóztak az erdőtüzek...

EDRS-C és Intelsat-39

EDRS-C és Intelsat-39Két távközlési műholdat állítottak pályára Ariane-5 rakétával, Francia Guyanából.

Nem is örök az örök fagy

Nem is örök az örök fagyAz emberi léptékkel mérve „örökké” fagyott talaj jelentős területeket érintő felolvadásának globális és lokális káros hatásai egyaránt kimutathatók.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Összesen 246 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

játékbolt ahol gyerekjáték a vásárlás

Tetszik / Like

Űrkörkép 2021/2022