Amikor az Indonéziához tartozó Bali szigetén 2017-ben kitört az Agung nevű vulkán, megkezdődtek a kutatások, hogy miért aktivizálódott több mint 50 év elteltével újra ez a tűzhányó.
A Copernicus földmegfigyelési program hasznosításait felsorakoztató, nemrég megjelent ESA-kötetbe bekerült egyik hazai példát mutatják be a BFKH FTFF szakemberei.
Ausztrália nagy lefolyástalan tavai közül a kisebbek egyike a Disappointment-tó. Többnyire kiszáradt, de a Sentinel–2A éppen egy olyan ritka időszakban fényképezte le, amikor víz volt benne.
Megvalósítási szakaszba lépett a „Földmegfigyelési Információs Rendszer (FIR) földmegfigyelési adatinfrastruktúra és szolgáltatások kialakítása” elnevezésű kiemelt projekt
Tavaly nyár közepén szakadt le az Antarktiszi-félsziget Larsen C jelű selfjegéről az a hatalmas jéghegy, amelyet a megelőző hónapokban már intenzíven figyeltek műholdas távérzékelési eszközökkel.
A REMEDI projektje (Hulladékgazdálkodás Döntéstámogatása Földmegfigyelési Technológiával) munkaszakaszait idén fejezte be a GeoAdat Szolgáltató Kft. csapata.
Az országban november óta Sentinel-1 adatokon alapuló, műholdradar-interferométeres technikával készült felszínmozgási adatbázis áll a felhasználók rendelkezésére.
A Sentinel–2B műhold felvétele alapján az ESA földmegfigyelési kép- és videósorozata a világ legfiatalabb országába kalauzol el, ahol bevett gyakorlat a mezőgazdasági területek felégetése.
A part menti, sekély tengerek pontos batimetriai térképe számos területen nélkülözhetetlen. Előállításuk műholdas módszerekkel gazdaságosabb, az eredmény pontosabb, mint hagyományosan.