Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

India a világűrben Cikkek: 61 - 80

Ázsiai mozaik – 2021. január

Ázsiai mozaik – 2021. januárHavonta jelentkező sorozatunkban az ázsiai országok űrtevékenységével kapcsolatos olyan információkat találnak, melyek önálló cikkekhez túl rövidek, ám talán mégsem érdektelenek.

Tizenegy hónap után az első indiai rakéta

Tizenegy hónap után az első indiai rakétaA PSLV rakéta egy hazai radaros távérzékelő műhold mellett egy sor nanoműholdat is indított.

Ázsiai mozaik – 2020. október (1. rész)

Ázsiai mozaik – 2020. október (1. rész)Havonta visszatérő sorozatunkban az ázsiai országok űrtevékenységével kapcsolatos olyan információkat találnak, melyek önálló cikkekhez túl rövidek, ám talán mégsem érdektelenek.

Ázsiai mozaik – 2020. szeptember (1. rész)

Ázsiai mozaik – 2020. szeptember (1. rész)Cikkünkben az ázsiai országok űrtevékenységével kapcsolatos olyan információkat találnak, melyek önálló cikkekhez túl rövidek, ám talán mégsem érdektelenek.

Helyzetbe hozzák a magán űripart Indiában

Helyzetbe hozzák a magán űripart IndiábanIndia elindította űrtevékenysége zártságának feloldását, a folyamat első lépéseként az a magán űripar saját indítóállást létesíthet a sriharikotai űrközpontban.

RNSS és NavIC

RNSS és NavICAz indiai regionális navigációs rendszer hét műholddal folyamatos szolgáltatást biztosít az Indiai-óceán térségében.

Az első négy indiai Csillagvárosba tart

Az első négy indiai Csillagvárosba tartAz első indiai űrhajó (Gaganyaan) berepülési programjába válogatott négy indiai vadászpilóta 11 hónapos alap űrhajósképzését Oroszországban fogja végrehajtani.

Indiai tervek

Indiai tervekAz ISRO napkutató szonda, az emberes űrrepülést előkészítő kísérlet és egy új hordozórakéta bemutatkozása mellett legalább tíz, újdonságot már nem jelentő startot tervez 2020-ra.

Itt csapódott be...

Itt csapódott be......a Holdba az indiai Csándráján-2 szonda Vikram leszállóegysége szeptemberben. Az amerikai LRO felvételei segítségével találtak a helyre.

Megvan a Vikram?

Megvan a Vikram?Állítólag a Csándráján-2 keringő űrszondával készített képeken látják az indiai leszállóegységet, de a kapcsolatfelvételi próbálkozások sikertelenek.

Újabb indiai távközlési hold

Újabb indiai távközlési holdEgy PSLV rakéta állította pályára a CMS-1 (korábbi nevén GSAT-12R) geostacionárius kommunikációs mesterséges holdat.

Ázsiai mozaik – 2020. október (3. rész)

Ázsiai mozaik – 2020. október (3. rész)E havi sorozatunk befejező részében űralkalmazásokról és űrpolitikáról lesz szó.

Ázsiai mozaik – 2020. szeptember (2. rész)

Ázsiai mozaik – 2020. szeptember (2. rész)Cikksorozatunk befejező részében szó lesz hordozóeszközökről és űriparról, tudományos és alkalmazási műholdakról.

Ázsiai mozaik – 2020. augusztus (1. rész)

Ázsiai mozaik –  2020. augusztus (1. rész)Cikkünkben az ázsiai országok űrtevékenységével kapcsolatos olyan információkat találnak, melyek önálló cikkekhez túl rövidek, ám talán mégsem érdektelenek.

India holdprogramja

India holdprogramjaBár első leszállási kísérletük tavaly nem sikerült, a keringő egység jól működik. A leszállás tervét sem adták fel.

Indiai eredmények

Indiai eredményekZökkenőmentesen folynak az indiai űralkalmazási programok, új hangsúlyt kap a technológiatranszfer, a népszerűsítés és a fejlődő országok segítése.

Konnect és GSAT-30

Konnect és GSAT-30Egy innovatív európai és egy indiai távközlési hold utazott geostacionárius átmeneti pályára az idei első Ariane-5 rakétaindítással.

Radaros felderítő holdat indított India

Radaros felderítő holdat indított IndiaA felhőkön is átlátó és éjjel is alkalmazható RISAT-2BR1 műhold által elérhető legjobb felbontás 35 cm.

Újabb indiai térképészeti műhold indult

Újabb indiai térképészeti műhold indultAz ISRO saját rakétájával indította a legújabb generációs Cartosat-3 műholdat.

Indiának sem sikerült...

Indiának sem sikerült...A Csándráján-2 űrszonda holdi leszállóegységével percekkel a felszín elérése előtt megszakadt a kapcsolat. A Vikram az égitestbe csapódhatott.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Összesen 188 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024