A szeptember 16-án induló Inspiration4 repülést bemutató cikkünk befejező részében megismerkedünk a rakétával, az űrhajóval, az utasok kiképzésével és a legnyilvánvalóbb kockázatokkal.
A SpaceX műholdrendszere újabb 60 űreszközzel bővült, miközben a cég engedélyt kért arra, hogy szolgáltatását ne csak fix telepítésű terminálokkal használhassák majd.
A tervek szerint szeptember 16-án áll Föld körüli pályára a soron következő CrewDragon űrhajó, fedélzetén csak és kizárólag turistákkal. Nem az ISS-hez tartanak…
Úton van a SpaceX teherűrhajója a Nemzetközi Űrállomáshoz, rajta a szokásos ellátmánnyal, kísérleti eszközökkel és két új típusú kitekerhető napelemtáblával.
A 10 km-es magasságba emelkedett SN15 prototípus volt az első, amely nem robbant fel leszállás közben vagy után a SpaceX készülő űrjárművének tesztjei során.
Florida partjai közelében a tengerre érkezett a Crew Dragon űrhajó kabinja, az űrhajósok öt és fél hónap után a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) tértek vissza.
Az elmúlt hónapokban sokat lehetett olvasni a SpaceX Starlink műholdseregéről, látványos élő közvetítéseket adnak a rakétáik indításáról és a már megszokott 60 darabos műholdcsomag pályára állításáról.
Az Űrhaderő időjárási hadosztályának előrejelzéseit használva sűrűbbé szeretnék tenni a Falcon rakéták startját, csökkentve a kedvezőtlen időjárás miatti kényszerű halasztások számát és időtartamát.