Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Japán a világűrben Cikkek: 81 - 100

A japán teherűrhajó vége

A japán teherűrhajó végeEgy héttel az űrállomás elhagyása után a HTV-6 tervezett módon megsemmisült a Föld légkörében. Előtte a kábeles kísérlet nem sikerült.

Japán első katonai távközlési holdja

Japán első katonai távközlési holdjaA hadseregnek a kereskedelmi és külföldi műholdas távközlési szolgáltatóktól való függőségét szeretnék csökkenteni a DSN-2 segítségével.

Epsilon, másodszor

Epsilon, másodszorJapán kis méretű, korszerű szilárd hajtóanyagú rakétája második repülése alkalmával egy a földi magnetoszférát és sugárzási övezeteket kutató műholdat állított pályára.

Tíz éve figyeli a Napot

Tíz éve figyeli a NapotTíz éve kering a Föld körül a JAXA és a NASA napfizikai műholdja. Napszinkron pályájának köszönhetően szinte folyamatosak a megfigyelései.

Pótolnák a Hitomit

Pótolnák a HitomitA NASA és a JAXA közösen keresi a lehetőséget az elveszett Hitomi röntgencsillagászati obszervatórium pótlására. Az új röntgentávcső 2020-ban indulhatna.

Megindult a munka a Vénusznál

Megindult a munka a VénusználÖt hónappal a megérkezése után megkezdte tudományos megfigyelési programját a hányatott sorsú japán Akacuki űrszonda.

Hitomi: ez történhetett

Hitomi: ez történhetettHibák szerencsétlen láncolata vezethetett a vadonatúj japán röntgencsillagászati űrtávcső idő előtti elvesztéséhez.

Úton a japán röntgencsillagászati műhold

Úton a japán röntgencsillagászati műholdEgy H-2A rakéta indította az Astro-H (Hitomi) műholdat. Mellette „potyautasként” három kisebb japán űreszköz is Föld körüli pályára került.

GYORSHÍR: A Vénusznál a japán szonda

GYORSHÍR: A Vénusznál a japán szondaAmit 5 évvel ezelőtt elszalasztott, azt most (valószínűleg) végrehajtotta az Akacuki: pályára állt a Vénusz körül.

A japán űrhajózás 30 éve

A japán űrhajózás 30 éveHét japán űrhajós tizenkétszer repült az amerikai űrrepülőgépekkel. A nyolcadik Szojuzzal repült, hárman várnak. És a titokzatos tizenkettedik?

Hamarosan vége a HTV-6 útjának

Hamarosan vége a HTV-6 útjánakA japán teherűrhajó január 27-én elhagyta az űrállomást, de még nem végzett minden feladatával.

A világ legkisebb űrrakétája

A világ legkisebb űrrakétájaA most bemutatkozott japán SS-520-4 egy cipősdoboz-méretű CubeSatot állított volna pályára, de a start sikertelen volt.

Pályán a legújabb japán meteorológiai hold

Pályán a legújabb japán meteorológiai holdNovember 2-án, közép-európai idő szerint reggel 7:20-kor pályára állt a Himawari-9. Az indításra Tanegashimából került sor, egy japán H-2A rakétával.

Olaszországi földrengés – japán műholddal

Olaszországi földrengés – japán műholddalAz ALOS-2 műholdradar-interferometriás mérései egy nappal a természeti katasztrófa után készültek.

A Hitomi első és utolsó mérése

A Hitomi első és utolsó méréseA szerencsétlen véget ért új japán röntgencsillagászati műholddal a Perseus-halmaz forró galaxisközi gázanyagát vizsgálták, mielőtt az űreszköz tönkrement volna. Fontos eredményt kaptak.

Japán távközlési hold Falcon-9 rakétával

Japán távközlési hold Falcon-9 rakétávalA JCSAT-14 Floridából startolt. Az óvatos várakozásokkal ellentétben ismét sikerült épségben visszahozni a tengeren úszó platformra a rakéta első fokozatát.

Hitomi: megszakadt a kapcsolat

Hitomi: megszakadt a kapcsolatA februárban felbocsátott japán röntgencsillagászati műholdért küzdenek az irányítók.

Az első japán közelképek a Vénuszról

Az első japán közelképek a VénuszrólA hányatott sorsú Akacuki szondának 5 év elteltével valóban sikerült pályára állni a Vénusznál, és elküldte első képeit is felhőtakaró borította bolygóról.

A Szuzaku vége

A Szuzaku végeEgy évtized után befejezte működését a japán röntgencsillagászati műhold.

A japánok feladták a kisbolygó-megközelítést

A japánok feladták a kisbolygó-megközelítéstSzerencse a szerencsétlenségben, hogy nem a nagyszabású Hayabusa-2 szondáról, hanem egy vele együtt indított másikról van szó.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 220 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024