New Horizons Cikkek: 1 - 20

Mégsem jégvulkán

Mégsem jégvulkánA New Horizons Plútóról készült felvételek alaposabb elemzése alapján úgy tűnik, az egyik jellegzetes alakzat mégsem az, aminek eddig gondolták.

Karácsonyi képeslap

Karácsonyi képeslapA NASA április közepén tette közzé azt a karácsonykor készült fotót, amelyen a lefényképezett objektumnak csak a helye látszik.

Háborítatlan múlt

Háborítatlan múltKözzétették az Arrokoth vizsgálatának első eredményeit. Az égitest a Naprendszer keletkezése óta érintetlen maradt.

Lapított hóember

Lapított hóemberA New Horizons újonnan beérkezett adatai alapján máris jelentősen módosult a kép, amit a január 1-jén meglátogatott távoli kisbolygó, az Ultima Thule alakjáról gondolnak a kutatók.

Az első részletes képek a „világ végéről”

Az első részletes képek a „világ végéről”A New Horizons bemutatja a Kuiper-öv egyik kis égitestjét, amelynek alakja egy hóemberére emlékeztet.

New Horizons: a menetrend

New Horizons: a menetrendÚjév napján elrepül a Kuiper-öv egyik távoli kis égitestje mellett a Plútónál 2015-ben járt amerikai űrszonda. Mit és mikor várhatunk?

A Plútó körül keringő űrszonda

A Plútó körül keringő űrszondaEgyelőre csak az ötlet merült fel egy tudományos konferencián. A lehetőség érdekesnek tűnik, így előbb-utóbb talán a NASA programjába is bekerülhet a küldetés.

A Plútó dűnéi

A Plútó dűnéiBrit bolygókutatók dűnéket kerestek és találtak a Plútó felszínén, a metánjég szél kialakította fodrozódásaira a Szputnyik-síkság pereme környékén bukkantak rá.

Felébredt a New Horizons

Felébredt a New HorizonsSikeresen bekapcsoltak a Naprendszerből kifelé tartó, eddig hibernált amerikai űrszonda fedélzeti berendezései. Indulnak az előkészületek a következő randevúra.

Újabb rekordok a New Horizons szondától

Újabb rekordok a New Horizons szondátólA NASA Plútónál járt űrszondája már többször is történelmet írt. Ezúttal képekkel.

Kuiper-ikrek

Kuiper-ikrekA NASA New Horizons szondája két ikerpárt is talált a Naprendszer jeges peremvidékén. Talán ez közelebb visz a bolygók keletkezésének megértéséhez.

Nem is olyan sötét

Nem is olyan sötétA NASA New Horizons szondájának mérései szerint az égi háttér kevésbé sötét, mint amire a csillagászok a lehetséges kozmikus fényforrások összegzése alapján számítottak.

Arrokoth

ArrokothEzt a végleges nevet kapta az ideiglenesen Ultima Thule néven emlegetett égitest, a NASA New Horizons szondája által az év elején megközelített kisbolygó.

Ultima Thule: még részletesebb kép

Ultima Thule: még részletesebb képA Kuiper-öv kis égitestje mellett elrepült New Horizons szonda ha lassan is, de újra küldi az adatokat a Földre.

Az első hírek a New Horizons elrepüléséről

Az első hírek a New Horizons elrepülésérőlA földi irányítók megkapták az első rádiójeleket a távoli Kuiper-öv kisbolygója mellett ma elszáguldó űrszondától.

A lehető legközelebb

A lehető legközelebbÚjév napján a New Horizons elrepül egy távoli, kis égitest mellett. Eldőlt, hogy 3500 km-re közelíti majd meg.

Már látják a célpontokat

Már látják a célpontokatKét amerikai űrszonda közeledik egy-egy kis égitesthez – az egyik a Naprendszer belső részén, a másik tőlünk nagyon messze.

MEGFEJTÉS: Irány a …! Mi is?

MEGFEJTÉS: Irány a …! Mi is?Három hete indult űrkutatási bélyegekhez kapcsolódó rejtvénysorozatunk. Ma megtudhatják a helyes választ az utolsó kérdésre, és az is kiderül, ki nyerte a Bélyegmúzeum ajándékát.

Kráterek, kanyonok, hegyek

Kráterek, kanyonok, hegyekTizenkét alakzat kapott hivatalos nevet a Plútó legnagyobb holdja, a Charon felszínén: hat kráter, három kanyon és három hegység.

Mi várható 2018-ban? (2. rész)

Mi várható 2018-ban? (2. rész)Idén űrszondák indulnak a Mars, a Merkúr és a Hold felé, mások pedig megérkeznek kisbolygókhoz.
Oldalak: 1 2 3 4
Összesen 68 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024