A hét elején Olaszországban, Nápolyban zajlott az Európai Űrügynökség (ESA) tagállamainak miniszteri értekezlete, a szervezet legfőbb döntéshozó fóruma.
A térségből Csehország és Románia után harmadikként Lengyelország lehet az Európai Űrügynökség (ESA) teljes jogú tagja. Pedig a csatlakozási tárgyalásokat elsőként még mi kezdtük meg, 2007-ben...
A francia kormány meghosszabbította több éves megállapodását az ország űrügynökségével, növelve a költségvetési támogatást és a közös európai űrprogramokhoz való francia hozzájárulás összegét.
Az Európai Űrügynökség (ESA) egyik célja az, hogy még ennek az évtizednek a végéig saját fejlesztésű leszállóegységet küldjön égi kísérőnk, a Hold felszínére.
Az Európai Űrügynökség és az Európai Közösség 29 tagállamának miniszterei találkoztak Prágában október 23-án az 1. EU-ESA Emberes Űrkutatás Nemzetközi Konferencián.
A 2013-as 6,5%-os növekedés Olaszország és Nagy-Britannia plusz hozzájárulásának, valamint a két új tagország, Románia és Lengyelország befizetéseinek is köszönhető.
Az Európai Unió 7. kutatás-fejlesztési keretprogramja (FP7) űrkutatási fejezetének félidei értékelését tartják május 12-én és 13-án Budapesten, a magyar EU-elnökséghez is kapcsolódva.
A megalakuló szervezet (UK Space Agency) veszi át az állami űrkutatási feladatok, az űrpolitika irányítását, illetve az ehhez kapcsolódó költségvetési forrásokat. Egyúttal közös irányítás alá vonja össze a brit civil űrkutatási tevékenységeket is.
Ebben a félévben Franciaország látja el az Európai Unió soros elnöki teendőit. Ebből az alkalomból igyekeznek a figyelem középpontjába állítani az űrkutatás alkalmazásait is.