Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

A Holdnál Cikkek: 81 - 100

Artemis aggályok

Artemis aggályokA 2024-es holdraszállásig megoldandó műszaki problémák eltörpülnek ahhoz képest, hogy a NASA-nak még meg kell szereznie a Kongresszus jóváhagyását.

További öt céggel a Hold felé

További öt céggel a Hold feléA NASA bővítette azok listáját, akiket a jövőben pályázati alapon megbízhat tudományos műszereinek a Holdra juttatásával.

Holdlakók (2. rész)

Holdlakók (2. rész)Folytatjuk a „medveállatka-botrányt” többféle nézőpontból elemző, kétrészes sorozatunkat.

Járatlan pályán

Járatlan pályánA NASA 2020 végéig egy miniatűr szondát küldene arra a pályára, amit majd a Hold körül keringő Gateway űrállomásnak szánnak.

Marsutazás kérdőjelekkel

Marsutazás kérdőjelekkelEgy független tanulmány megállapítása szerint a NASA-nak esélye sincs arra, hogy 2033-ban embereket indítson a Mars felé. Legjobb esetben a 30-as évek végén.

A háromból egy kiszállt

A háromból egy kiszálltA NASA alig két hónapja szerződött három amerikai céggel, akikkel tudományos berendezéseit szeretné eljuttatni a Hold felszínére.

Három céggel a Holdra

Három céggel a HoldraA pályázók közül az első körben három magánvállalatot választott ki a NASA, hogy 2021-ig a műszereit a Hold felszínére juttassák.

Hibás parancs volt a Beresit végzete

Hibás parancs volt a Beresit végzeteA sima leszállás helyett a Holdba csapódott űreszközzel kapcsolatos probléma megoldására küldött parancs jóvátehetetlen folyamatokat indított el a fedélzeten.

Közelebb a Holdhoz a Beresit

Közelebb a Holdhoz a BeresitA február végén startolt izraeli űrszonda március 19-én elvégezte utolsó nagy pályamagasság-megemelő manőverét. Április 4-én állhat Hold körüli pályára, majd 11-én érheti el a felszínt.

Nem csak egymást látják

Nem csak egymást látjákEgymást már korábban lefényképezték a kínai űreszközök a Hold túlsó oldalán, nemrég az amerikai LRO is megörökítette őket.

Itt csapódott be...

Itt csapódott be......a Holdba az indiai Csándráján-2 szonda Vikram leszállóegysége szeptemberben. Az amerikai LRO felvételei segítségével találtak a helyre.

A NASA első automata holdjárója

A NASA első automata holdjárójaA VIPER lesz az a NASA holdjáró, amely az emberes expedíciók előkészítéseként megvizsgálja a Hold déli poláris vidékének környékét.

Holdlakók (1. rész)

Holdlakók (1. rész)Megérkeztek a Holdra. Feltéve, hogy a hír igaz. Élnek-e még, vagy már elpusztultak, nem tudni.

A Gateway lakómodulja

A Gateway lakómoduljaA NASA a Northrop Grumman céget bízza meg a Hold körüli keringésre tervezett űrállomás, a Gateway lakómoduljának megépítésével.

A holdkutatás közeljövője

A holdkutatás közeljövőjeA holdraszállás 50. évfordulója alkalmából a Sky and Telescope szerkesztői információs ábrán foglalták össze a holdkutatás jelenét és várható jövőjét. Bár nem 50, csak öt évet.

Trump, Hold, Mars

Trump, Hold, MarsAz amerikai elnök pénteken Twitter-üzenetben kritizálta a NASA-t – azért, amit ő rendelt el az űrügynökségnek...

Hold-hírek

Hold-hírekAlig múlik el nap, hogy ne hallanánk valamilyen nagyszabású, a Holddal kapcsolatos tervről vagy elképzelésről. Kezdjünk ismerkedni az Artemis programmal!

Felgyorsított Hold-terv

Felgyorsított Hold-tervNagy nyilvánosságot kapott, hogy az amerikai alelnök szerint 5 éven belül újból embereket küldenek a Holdra.

Ázsia éve a Holdon

Ázsia éve a HoldonHa minden jól megy, idén három ország négy küldetésének hat eszköze jut el a Holdra, köztük két holdjáró. Mind a négy küldetés ázsiai.

Kilenc céggel a Hold felé

Kilenc céggel a Hold feléA NASA 9 amerikai vállalatot hagy pályázni a következő évtizedben elérhető 2,6 milliárd dolláros forrásra. A cél: automata űreszközöket juttatni a Holdra.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8
Összesen 152 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024