No még nem a rakéta, hanem az ára. A NASA főfelügyelői hivatalának friss jelentése szerint 2021-es bemutatkozásáig bő 18 milliárd dollárba kerülhet majd a nagyrakéta kifejlesztése.
Kihasználatlan maradhat a még el sem készült SLS hordozórakéta, ha a NASA túl nagy teret enged a holdraszállások során a magáncégeknek, vélik kongresszusi képviselők és szakértők.
No nem emberek, hanem mérőműszerek, de így is szenzációs a hír, hogy az MTA EK munkatársai bekapcsolódhatnak a NASA Orion űrhajója EM-1 jelzésű Hold körüli repülésének programjába.
A NASA közelmúltban bemutatott költségvetése tartalmaz érdekes altételeket is. Egy ilyen titokzatos (?) nevű sor a „habitation augmentation module”...
(Induljon egy ilyen pozitív hírrel 2016!)
Év elején végzett az előző osztály 13 űrhajósa, márciusban már várják az újabb pályázók jelentkezését, akik az ISS-re, a Holdra vagy a Marsra utazhatnak.
A NASA fontolóra veszi, hogy a rakétafejlesztés további késlekedése miatt az új Orion űrhajó első Hold körüli tesztrepüléséhez más hordozóeszközt vessen be.
Három hete indult a Mars kutatásához kapcsolódó rejtvénysorozatunk. Ma megtudhatják a helyes választ az utolsó kérdésre, és az is kiderül, ki nyerte a Mars Mission Game ajándékát.