A GPS geodinamikai vizsgálataink másik célja – a pontsűrűség növelésével – a kisebb kéregblokkok, vetők, vető szerkezetek jelenkori mozgásviszonyainak, aktivitásának feltérképezése.
A magyar űripar növekedése a technológiai innováció egyik kulcsterülete. Magyarország közeli ESA csatlakozásának egyik bázisa, a Magyar Űripari Klaszter (HUNSPACE) befejezte közel 167 milliós fejlesztési projektjét.
A december 6-án Budapesten tartott megbeszélések előtt Solymár Károly Balázs, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős helyettes államtitkára nyilatkozott az Origónak.
Úgynevezett hiperspektrális távérzékelési technikával készülő műholdas és légi felvételeket elemző központot nyit az ENSZ Világűrirodája (UNOOSA) a gyöngyösi Károly Róbert Főiskolán.
Az űrgeodéziai technikák, elsősorban a GPS megjelenésével először vált lehetővé a jelenkori kéregmozgások, deformációk közvetlen megmérése és feltérképezése globálisan, három dimenzióban.
Az Európai Űrügynökség (ESA), a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal közösen kiírta újabb pályázatát, amelyen magyar űripari cégek és űrkutató intézmények indulhatnak.
Az idén második alkalommal díjazta a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) a legjobbnak ítélt exportőr cégeket. Az egyik kategóriában a miskolci Admatis Kft. nyert.
Egy tegnapi miniszterelnöki határozat értelmében lehetőség nyílik rá, hogy amíg Magyarország nem lép be teljes jogú tagként az Európai Űrügynökségbe (ESA), addig meghosszabbíthassuk a jelenleg még érvényben levő előcsatlakozási megállapodásunkat.
Az EUMETSAT információs napot rendez március 29-én Darmstadtban, ahol a hazai cégek és kutatóintézmények is tájékozódhatnak az aktuális pályázati lehetőségekről.
Magyarország első műholdja, a Masat-1 páratlan lehetőséget kapott. Részt vehet az Európai Űrügynökség (ESA) Vega hordozórakétájának első küldetésében, mely Kourouból indul 2012. január végén.