Japán és az Űrállomás

Japán űrhajósjelöltek

2023.03.27 07:15.
Tizennégy év után tartottak ismét űrhajós-válogatást Japánban, a két kiválasztott jelölt (egyike) az Artemis program keretében repülhet.
Tovább

36 OneWeb hold indiai rakétával

36 OneWeb hold indiai rakétávalHa beüzemelik az új űreszközöket, a londoni székhelyű cégnek elegendő műholdja lesz ahhoz, hogy megvalósítsák szélessávú internetes szolgáltatásuk globális lefedettségét.

Két BlackSky hold Electron rakétával

Két BlackSky hold Electron rakétávalA Rocket Lab rakétája ezúttal ismét Új-Zélandból indított két kis műholdat.

Újabb négy Tienmu

Újabb négy TienmuKínában egy kereskedelmi alapú, meteorológiai célú kisműholdas rendszert építenek, a januári kettő után most négy űreszközt bocsátottak fel.

Két éve indult két magyar műhold

Két éve indult két magyar műholdA SMOG-1 és a GRBAlpha 2021. március 22-én állt pályára Bajkonurból. Mindkét űreszköz teljesítette a várakozásokat, a GRBAlpha jelenleg is jól működik.

Újra a mikroműanyagokról

Újra a mikroműanyagokrólA mikroműanyagok okozta szennyezés azért azonosítható a világűrből, mert az apró plasztikdarabkák jelenléte összefügg az óceánfelszín érdességének megváltozásával.

Két SES műhold Falcon-9-cel

Két SES műhold Falcon-9-celA SES-18 és -19 műsorszóró műholdak felbocsátásával a luxemburgi székhelyű üzemeltető teljesíti a C-sávú átállást az amerikai piacon.

A Virgin Orbit felfüggesztette működését

A Virgin Orbit felfüggesztette működésétAz ok nem csak a legutolsó indítási kudarc. Hatszáz munkavállaló helyzete vált bizonytalanná.

56 a régi szériából

56 a régi szériábólMost ennyi Starlink műholdat állított pályára a SpaceX egy Falcon-9 rakétával.

Kozmosz-2567

Kozmosz-2567Rejtélyes célú orosz katonai űreszköz – feltehetően egy nagy felbontásra képes kémműhold – indult tegnap Pleszeckből.

Terran-1

Terran-1A Relativity Space új rakétáját – egyelőre hasznos teher nélkül – a floridai Cape Canaveral bázisról próbálták ki. Az űrt elérte, a pályát nem.

A Galileo növekedése

A Galileo növekedéseEgy évtizede történt az első helymeghatározás vele, napjainkra a Galileo lett a világ legpontosabb műholdas navigációs rendszere.

Kémkedés 36 ezer kilométeren

Kémkedés 36 ezer kilométerenA 2018-ban indított kínai TJSW-3 amerikai műholdak után kémkedik a geostacionárius pályaív mentén.

Starlink 2-8

Starlink 2-8Kaliforniából a SpaceX műholdrendszerének 52 új (első generációs, V1.5) tagját állították pályára.

A második Kaofen-13

A második Kaofen-13Egy geostacionárius pályára szánt kínai földmegfigyelő műhold indult Hszicsangból.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

játékbolt ahol gyerekjáték a vásárlás

Tetszik / Like

Űrkörkép 2021/2022