Az Apollo-11 Holdon járt legendás űrhajósa most az AXE Apollo Space Academy amerikai szakértőjeként tűnt fel a reklámkampányban.
Az AXE 2013-as nemzetközi kampányának fődíja egy valódi űrutazás. (Pontosabban egy 100 km magasságot meghaladó űrugrás. – A szerk.) Egy magyar fiatal biztosan részt vesz az orlandói kiképzésen, és ezután már csak rajta múlik, hogy ő lesz-e a szerencsés űrutazó. A program kapcsán a kampány amerikai szakértőjét, a híres űrhajóst, Buzz Aldrint kérdezték.
Milyen okból állt az AXE kampánya mellé? Mi a kampány célja? Milyen mértékben fog részt venni a szakmai munkában Orlandóban? Pontosan mire számíthatnak a jelentkezők a kiképzés során? Miben lesz más ez az indítás az 1969-eshez képest? Hogyan emlékszik vissza a pillanatra, amikor a Holdra lépett? A Holdon Ön elmondott egy rövid imát. Volt ennek valami különleges oka? Mit tanácsolna a fiataloknak?
(Forrás: VIPR Kommunikációs Ügynökség)
Nagyon örülök a lehetőségnek, hogy megoszthatom az űrrel kapcsolatos tapasztalataimat a fiatalabb generáció jó néhány tagjával, akik közül végül 22 asztronauta kerül majd ki. De százak fognak új dolgokat tanulni az űrről, és azt gondolom, hogy hatalmas dolog egy ilyen fejlődés részesévé válni.
Úgy vélem, ez egy remek társulás az űrrepülés és egy olyan fiatal férfiakat megcélzó márka között, mely egyre nagyobb népszerűségnek örvend. A két terület ilyen módon való összekapcsolása egyre több fiatal fiúnak és lánynak mutatja meg az űrrepülés megtapasztalásának lehetőségét.
Az AXE Apollo Space Academy projekt bevezetésében és nyomon követésében veszek részt. Ez a bevezető feladat, az, ami az emberek számára vonzóvá teszi a repülést. Ezen információknak hasznát veszik majd az AXE Apollo Space Academy programban, melynek helyszínén emberek százai állnak majd a végső kiválasztáskor, ahol kiderül, ki lesz az a 22 fő, akik űrutazók, illetve asztronauták lehetnek.
Olyan élményekre, mint a repülés, a percekig tartó súlytalanság, és ennek a testre gyakorolt hatása, vagy a gravitáció működése 100 km-re a Földtől, illetve a leszállópályán történő landolás.
Nos, ezúttal a rakéta által felgyorsított járművet egy kifutópályáról fogják indítani, így az hasonló lesz egy kicsit az utánégetős meghajtóval rendelkező utasszállító repülőgépekhez. Izgalmas lesz, ahogyan a gyorsulással 100 km-re kerülnek majd a Földtől.
Számos dolgot csináltam már az óceán mélyén, a Földön és a levegőben is. Azt gondolom azonban, hogy a lehetőség, hogy kimenjünk a Föld körüli pályára, majd elhagyjuk a Földet, aztán elérjünk egy másik égitestet és annak gravitációs mezejét, megérkezzünk a felszínére, megvizsgáljuk azt, beszámoljunk a tapasztalatainkról, majd ezután szerencsésen visszatérjünk – ez egy igazán hatalmas teljesítmény. Az emberi teljesítőképesség fejlődésének jellemzésére jómagam a „nagyszerű” szót használtam. Ezen nagyszerű teljesítmény azonban egy igazán sötét és sivár hely látványát nyújtotta, melyen az ember nehezen tudna élni. Jobb körülményeket könnyen találhatunk a Marson, feltárhatnánk azt is. A távolság, az utazás és az energia persze már más kérdés.
Úgy véltük, hogy az űrrepülés egy olyan nagyszerű emberi teljesítmény, hogy egy szimbolikus ceremónia, egy szertartás szükséges egyfajta köszönetnyilvánításként azért a lehetőségért, amit az emberiség kapott, beleértve minket is, akik részesei lehettünk ennek a történelmi pillanatnak. Más tekintetben az imám annak a sok embernek szólt, akik részt vettek az egész folyamatban, és akiknek a segítségével sikeres lehetett a program.
A munkám során számos olyan esetet láttam, melynek során emberek hatalmas lehetőségeket kaptak, aztán nem éltek velük vagy éppen megragadták, sőt túl is élték azokat. Az embereknek tudniuk kell, hogy még mindig képesek nagy tetteket véghezvinni a jövőben. Élni kellene ezekkel a lehetőségekkel!