Ez volt a jelmondata a Rocket Lab Electron rakétája legújabb új-zélandi startjának.
A rakéta délkeleti irányba kezdett emelkedni, majd hasznos terhét egy 575 km felszín feletti magasságban húzódó, az egyenlítői síkkal 42°-os szöget bezáró körpályára juttatta. A műhold az apertúraszintézis elvén alapuló radaros (synthetic aperture radar, SAR) berendezést visz magával, amellyel éjjel-nappal, borult és felhős időben is képesek feltérképezni a Föld felszínét. A mostani volt a második egy nyolc indításra kötött startszerződés keretében, az elsőt márciusban teljesítették. Eszerint 2025-ben és 2026-ban indítanak Electron rakétákat az iQPS műholdrendszerének kiépítésére.
Ez volt a Rocket Lab hatodik indítása 2025-ben.
A megrendelő a japán iQPS (Institute for Q-shu Pioneers of Space, Inc.) vállalat volt. Az ő QPS-SAR-10 (WADATSUMI-I) radaros földmegfigyelő műholdjuk volt a hasznos teher, amelynek a neve a japán tengeristenre utal. Az Electron rakéta a megszokott helyszínről, a új-zélandi Mahia-félszigeten található 1A indítóállásról (LC-1A) emelkedett a magasba. Az időpont május 17-én magyar idő szerint 10:17 volt.
Kapcsolódó cikkek:
Japán radaros műhold Electron rakétával
Kapcsolódó linkek:
QPS-SAR-10 start (Space News)

A Rocket Lab megrendelője által lekötött nyolc újabb start közül ez volt az első.


