A NASA 2008. február 4-én a Beatles "Accross the Universe" című számát fogja a 430 fényévre lévő Sarkcsillag felé sugározni, és ennek vannak elgondolkoztató aspektusai is.
2008. január 31-én volt ötven éve, hogy felbocsátották az Explorer-1-et (az első sikeres amerikai szondát), és hasonlóképpen ötven évvel ezelőtt, 1958 októberében alapították meg a NASA-t, míg a számot kisugárzó Deep Spece Network elődjét ismét csak ötven éve hozták létre. Ami pedig magát a John Lennon nevéhez fűződő Beatles-számot illeti, az első felvétele éppen 1968. február 4-én készült el. Lennon özvegye, Yoko Ono most úgy fogalmazott, hogy ez a kezdete annak, amikor "bolygók milliárdjaival fogunk kommunikálni szerte a Világmindenségben", és a sugárzással egy időben a világ számos országában fogják lejátszani a "Keresztül az Univerzumon"-t a Beatles rajongói.
Mindez persze a leginkább azért érdekes, mert a NASA szemmel láthatóan nem tekinti fontosnak az aktív SETI-vel kapcsolatos, utóbbi időben felerősödött vitát, melyről az Űrvilág is beszámolt, és mely szerint egyelőre nem eldöntött, hogy ki, mikor és milyen feltételek mellett sugározhat ki értelmes földi életre utaló jelsorozatot.
A NASA égisze alatt az előző üzenetküldést 1974-ban, az areciboi óriásteleszkóppal hajtották végre, és azóta nem volt ilyen amerikai kísérlet, de például az ukrajnai Jevpatorijából többre is sor került.
Kapcsolódó cikkek: Kapcsolódó linkek:
Az első, idegeneknek szóló rádióüzenet évfordulója
Üzenet idegen civilizációknak: küldeni vagy nem küldeni?
Skála az üzenetküldés veszélyeiről
A NASA közleménye
Across The Universe Day