Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Űrpolitika Cikkek: 241 - 260

A NASA 2010-es költségvetése

A NASA 2010-es költségvetéseAz Obama-adminisztráció első űrköltségvetését vegyes érzelmekkel fogadták. Az elnök augusztusig független bizottsággal vizsgáltatja át az emberes űrrepülés jövőre vonatkozó terveit, előkészületeit.

Válság ellen űrkutatással

Válság ellen űrkutatássalObama elnök költségvetési tervezete 2010-ben jelentősen növelné a NASA támogatását.

Űrpolitikai konferencia volt Budapesten

Űrpolitikai konferencia volt BudapestenA konferencián a legtöbb európai űrkutatási szervezet, űrhivatal, a legnagyobb űripari cégek vezetői és képviselői vettek részt.

A NASA főnöke beadta lemondását

A NASA főnöke beadta lemondásátMichael Griffin utódját az új amerikai elnök nevezi majd ki.

Irán saját rakétával tesztműholdat indított

Irán saját rakétával tesztműholdat indítottA hírek szerint a vasárnapi start során egy „üres” műhold állt pályára. Feladata nem más, mint igazolni, hogy az ország készen áll a teljesen hazai fejlesztésű technológia használatára.

Műholdgyártók konkurenciaharca

Műholdgyártók konkurenciaharcaA Loral bepanaszolta legfőbb versenytársát az amerikai kormánynál, amiért az kínai hordozórakétákkal való műholdindításokat is kínál ügyfeleinek.

Műholdlelövés - nemzetközi reakciók

Műholdlelövés - nemzetközi reakciókA kínaiak és az oroszok sem szalasztották el az alkalmat, hogy aggodalmukat fejezzék ki, amiért az amerikaiak megsemmisítenék hibás kémműholdjukat.

Az év tíz legfontosabb eseménye

Az év tíz legfontosabb eseményeAz év vége felé kínálkozik az alkalom, hogy összegyűjtsék a legfontosabbnak tartott eseményeket és kutatási erdményeket. Megtette ezt a NASA is.

Hamarosan kínai Mars-szonda indul?

Hamarosan kínai Mars-szonda indul?Vége az űrversenynek. Erre kitűnő példa a kínai űrkutatás. A valóban néha túl óvatosnak tűnő fejlődés azonban mégiscsak fejlődés, mely rövidesen megkerülhetetlenné teszi Kínát az űrkutatásban. Hamarosan indul az első kínai Mars-szonda is.

Bemutatjuk... a cseh űrkutatást (2. rész)

Bemutatjuk... a cseh űrkutatást (2. rész)A Cseh Űrkutatási Iroda fogja össze az ország űrtevékenységét, valamint képviseli a Cseh Köztársaságot a nemzetközi szervezetekben.

Viharos idők?

Viharos idők?Mégis egy évvel kitolhatnák az űrrepülőgépek üzemeltetését? Hat helyett négy űrhajóst szállíthat majd az első Orion űrhajó? Mégsem épül amerikai holdbázis? Ilyen hírek érkeztek az elmúlt napokban az amerikai emberes űrprogram háza tájáról.

Pályán az iráni műhold

Pályán az iráni műholdIrán saját hordozórakétával, saját területéről saját műholdat juttatott Föld körüli pályára. Az Omid (magyarul: remény) berepítette az iszlám államot az űrhatalmak közé.

Megvan a jelölt a NASA élére

Megvan a jelölt a NASA élére Az új amerikai elnök a légierő nyugalmazott tábornokát, Scott Grationt szánja az űrhivatal sorrendben tizenkettedik vezetőjének.

Ilyen volt 2008...

Ilyen volt 2008... Az év végén szokás összegyűjteni, hogy mi tűnt a legfontosabbnak a leköszönő esztendő eseményei közül.

Csehország az ESA tagja lesz

Csehország az ESA tagja leszMa Prágában ünnepélyesen aláírták azt az egyezményt, amelynek értelmében a Cseh Köztársaság teljes jogú tagként csatlakozik az Európai Űrügynökséghez.

Elmúlt a „műholdveszély”

Elmúlt a „műholdveszély”Magyar idő szerint ma hajnalban az amerikai haditengerészet megsemmisítette a Föld sűrű légkörébe irányítatlanul belépni készülő felderítő műholdat.

Rakétaindítással avattak űrközpontot Iránban

Rakétaindítással avattak űrközpontot IránbanA hétfői esemény alkalmával felbocsátott kutatórakétáról kevés az információ.

Beköszönt az űrkutatás sötét korszaka?

Beköszönt az űrkutatás sötét korszaka?Amerikában az űrkutatás története egyben a kormányváltások története is. Bár a szavazók csak nagyjából egy év múlva döntik el, ki lesz George W. Bush utóda, a kampány már folyik. És a jelek azt mutatják, ismét bajban lesz a NASA...

B és C terv

B és C tervViharos időket él az európai műholdas navigációs program. Az már szinte biztosnak látszik, hogy az eredeti elképzelés - a magántőke bevonása a Galileo rendszer kiépítésébe - nem lesz tartható.

Lengyelország és az ESA

Lengyelország és az ESALengyelország lett a negyedik európai állam, amely együttműködési megállapodást írt alá az Európai Űrügynökséggel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Összesen 365 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024