Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Környezetünk védelme Cikkek: 141 - 160

Kaofen-9-03

Kaofen-9-03Ez egy új kínai földmegfigyelő műhold neve, amely június 17-én állt pályára Csiucsüanból.

A tűzhányó nyomában

A tűzhányó nyomábanNegyven éve egy műhold megfigyelte a Mount St. Helens kitörését, azóta korszerűbb utódai folyamatosan követik a táj regenerálódását.

Proba-V: új feladat

Proba-V: új feladatAz ESA egy köbméteres földmegfigyelő miniműholdja közel hét év elteltével profilt vált, nem folytatja a földi növénytakaró globális felmérését.

Kavargó aeroszolok

Kavargó aeroszolokAz ausztrál bozóttüzek füstjének és más aeroszoloknak a légköri terjedését bemutató animációt tett közzé a NASA.

Továbbra is alacsony a légszennyezés

Továbbra is alacsony a légszennyezésEurópa fölött tisztul a levegő, megtette a hatását a koronavírus-járvány.

Vízbe fúló város

Vízbe fúló városA környezetbarátnak mondott vízenergia termelésének áldozatául esik a világ egyik legősibb települése. A Landsat–8 a város utolsó pillanatait örökítette meg.

A folyami jég is fogy

A folyami jég is fogyA globális éghajlatváltozás miatt telente rövidebb időre fagynak be a folyók egy három évtizedre kiterjedő vizsgálat szerint.

Tisztább levegő – Olaszországban is

Tisztább levegő – Olaszországban isA koronavírus-járvány itt is megtette a hatását, műholdas mérések alapján Észak-Olaszországban is jóval kevesebb nitrogén-dioxid kerül a levegőbe.

Orosz–francia űregyüttműködés

Orosz–francia űregyüttműködésFebruárban Moszkvában folytak együttműködési tárgyalások Franciaország és Oroszország között.

A Starlink és a csillagászok

A Starlink és a csillagászokMegállíthatatlan a műholdseregek (korábbi elnevezésükkel megakonstellációk) gyarapodása. De mit szólnak ehhez a csillagászok?

Kínai óceánkutató műhold indult

Kínai óceánkutató műhold indultA Hajjang-1D (Haiyang-1D) műholdat egy kétfokozatú, Hosszú Menetelés-2D típusú hordozórakétával állították pályára június 10-én.

Honnan jön a metán?

Honnan jön a metán?Fontos új eszköz a klímavédelemben az európai Copernicus program Sentinel-5P műholdja.

Súlyos aszály Chilében

Súlyos aszály ChilébenEzer éve nem sújtotta hasonló szárazság a dél-amerikai ország mediterrán éghajlatú térségét: a víztározók apadnak.

A biztosítók belerokkannának...

A biztosítók belerokkannának......ha vállalnák az űrbeli ütközések okozta károk megtérítését. Az első fecske már kiszállt.

A csernobili erdőtűz az űrből

A csernobili erdőtűz az űrbőlÁprilis elején számos hír szólt róla, hogy ég az erdő az ukrajnai Csernobil közelében. 1986-ban itt történt az emlékezetes atomerőmű-baleset.

Az űrszemétről Bécsben

Az űrszemétről BécsbenAz ENSZ-ben idén is napirenden szerepelt az űrszemét kérdése. Nemzetközi összefogás, statisztikák és ígéretes fejlesztések.

A zöldülés kedvező éghajlati hatása

A zöldülés kedvező éghajlati hatásaFolytatódik a Föld 1980-as évek óta megfigyelt zöldülése, aminek egyik kedvező következménye, hogy mérsékeli a globális felmelegedést.

A műholdseregek további veszélyei

A műholdseregek további veszélyeiNemcsak a csillagászok munkáját nehezítik meg a műholdseregek, hanem a műholdak lehulló darabjai is veszélyforrást jelentenek.

Koronavírus – tisztább levegő

Koronavírus – tisztább levegőKína fölött a műholdak a levegő nitrogén-dioxiddal való szennyezettségnek drasztikus csökkenését mérték.

A Baffin-öböl jegesmedvéi

A Baffin-öböl jegesmedvéiA jegesmedvék kevesebb időt töltenek a fogyó jégen, többet a szárazföldön, ezért tovább koplalnak, lesoványodnak, és kevesebb utódot hoznak a világra.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Összesen 654 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024