Űrvilág.hu űrkutatási hírportál

Japán a világűrben Cikkek: 61 - 80

IGS Optical-7

IGS Optical-7Japánból idén először indult űreszköz, ma egy optikai kémműholdat állítottak pályára Tanegashimából.

Kis japán rakéta hét műholddal

Kis japán rakéta hét műholddalJapán idei első űrindítását az Epsilon rakétával végezték, kicsi és még kisebb japán és vietnámi műholdak álltak 500 km magas Föld körüli pályára.

Hamarosan indul a BepiColombo

Hamarosan indul a BepiColomboHova megy, meddig utazik, mit csinál majd az európai és japán együttműködésben készült Merkúr-szonda?

Röntgencsillagászat és rákkutatás

Röntgencsillagászat és rákkutatásA röntgensugárzást egy évszázada használja az orvostudomány, újabban a röntgencsillagászat egy módszere is orvosi alkalmazásra találhat.

Az Akacuki képei

Az Akacuki képeiA japánok nem adták fel! Megmentették a kis híján elveszett szondát, amely látványos képeket küld a Vénusz légköréről.

A harmadik Epsilon

A harmadik EpsilonJapán korszerű szilárd hajtóanyagú kis hordozórakétája 2013 és 2016 után harmadszor állított pályára műholdat.

Phobos-mintavétel

Phobos-mintavételA NASA bejelentette, hogy egy tudományos műszer építésével járul hozzá a japán MMX szondához, amelynek célja, hogy talajmintát hozzon a Phobosról.

Újabb japán navigációs műhold indult

Újabb japán navigációs műhold indultEgy H-2A rakétával sikeresen pályára állt a QZSS rendszer harmadik tagja.

Navigációs műhold Japánból

Navigációs műhold JapánbólA QZSS nevű műholdrendszer második tagja közel hét év után követi az elsőt. Egy napos keringési idejű, 44 fokos hajlásszögű pályára kerül.

IGS Radar-5: kémműhold Japánból

IGS Radar-5: kémműhold JapánbólA japán kémműholdas flotta a legújabb tagja egy H-2A rakétával indult Tanegashima szigetéről.

A Bridgestone is a Holdra tart

A Bridgestone is a Holdra tartA világ legnagyobb gumiabroncs- és gumitermékgyártó cége együttműködik a Toyotával és a Japán Űrügynökséggel.

Hét műhold Japánból

Hét műhold JapánbólEgy H-2A rakéta állította alacsony pályára a légköri üvegházhatású gázok mérésére készült GOSAT-2-t és hat társát, köztük az arab KhalifaSat földmegfigyelő holdat.

IGS Radar-6: japán kémműhold indult

IGS Radar-6: japán kémműhold indultAz űreszköz, amely a 6-os sorszámot viseli, valójában a japán „információgyűjtő műholdak” sorozatában a nyolcadik radaros elven működő darab.

Japán kémműhold indult

Japán kémműhold indultEgy H-2A rakéta állította pályára Tanegashimából az IGS Optical-6 jelzésű űreszközt.

A legkisebb űrrakéta: másodszorra siker!

A legkisebb űrrakéta: másodszorra siker!A japán SS-520-5 egy CubeSatot állított pályára, kiköszörülve a tavaly januári sikertelen próbálkozás okozta csorbát.

Japán klimatológiai és technológiai műholdak

Japán klimatológiai és technológiai műholdakAz űreszközök egy H-2A rakétával álltak alacsony Föld körüli pályára.

Kész a QZSS

Kész a QZSSFelbocsátották Japán regionális navigációs műholdrendszerének negyedik, egyelőre utolsó tagját.

Hitomi helyett XARM

Hitomi helyett XARMA japán és amerikai űrügynökségek döntöttek a tavaly váratlanul tönkrement röntgencsillagászati műhold (részleges) pótlásáról.

Japán jelen és jövő

Japán jelen és jövőÚj hordozórakéta és teherűrhajó, űrszondák a Holdra, a Mars holdjaihoz, egy kisbolygóhoz és nem utolsósorban a Merkúrhoz.

A japán teherűrhajó vége

A japán teherűrhajó végeEgy héttel az űrállomás elhagyása után a HTV-6 tervezett módon megsemmisült a Föld légkörében. Előtte a kábeles kísérlet nem sikerült.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 219 cikk.

Gyorskereső

Rovatok

Támogatóink

Űrvilág a Faceboookon

Partnerünk

Űrkörkép 2023/2024